Nukraujavęs „Olympiakos“ – ir pavojus, ir galimybė „Žalgirio“ aukštaūgiams?

Brandonas Daviesas
Brandonas Daviesas
© Klubas

Kauno „Žalgiris“ šį vakarą turės šansą žengti dar vieną milžinišką žingsnį Eurolygos finalo ketverto link, o tą jiems padaryti bus lengviau ir dėl problemų priešininkų stovykloje.

Nors į Pirėjo „Olympiakos“ rikiuotę antrosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse greičiausiai grįš Kostas Papanikolaou, graikai turi didelių bėdų kitoje – vidurio puolėjo – pozicijoje.

reklama

Jau vakar paskelbta, kad dėl atsinaujinusių kelio skausmų į aikštę neišbėgs naudingiausio šio sezono „Olympiakos“ žaidėjas Nikola Milutinovas, o kiek anksčiau traumas patyrė ir šiandien taip pat nežais Dimitris Agravanis ir Georgios Bogris.

Tai reiškia, kad Taikos ir draugystės stadiono aikštelėje šįvakar nebus nė vieno iš trijų tikrųjų Pirėjo klubo „centrų“. Nors D. Agravanis ir G. Bogris trenerio Ioannio Sfairopoulo schemose daugiau yra tik epizodiniai žaidėjai, netekus N. Milutinovo šiems strategas greičiausiai būtų radęs laiko stabdant įsibėgėjusį Brandoną Daviesą ir kartas nuo karto puolime iššaunantį Antaną Kavaliauską.

reklama


Nikola Milutinovas (Eurolygos nuotr.)

Visgi be minėtųjų vidurio puolėjų likusioje „Olympiakos“ dabar yra tik vienas nominalus „centras“ – Jamelis McLeanas. Vis tik šis 203 cm ūgio amerikietis nėra tipiškas penktosios pozicijos žaidėjas – nors jis pasižymi atletiškumu ir šuoliu, tačiau nei jėga, nei ūgiu negali prilygti bent penkiais centimetrais aukštesniems „Žalgirio“ bokštams. Kad J. McLeanas nėra pajėgus apsiginti vienas prieš vieną, B. Daviesas jau pademonstravo trečiadienį, kai žaisdamas nugara į krepšį keletą kartų be didesnių problemų nusistūmė savo tautietį ir pelnė taškus arba išprovokavo pražangas.

Tad netektys vidurio puolėjo pozicijoje gali I. Sfairopoulą pastūmėti griebtis netikėtų sprendimų, o vienu iš jų turėtų tapti bandymas žaisti su sunkiaisiais krašto puolėjais „centro“ pozicijoje. Jų „Olympiakos“ gretose taip pat apstu, o kiekvienas jų turi savų pranašumų.

Rezultatyviausias komandos krepšininko Georgio Printezio galimybės visiems žinomos, o štai tik reguliariojo sezono pabaigoje po traumos atsigavęs Kimas Tillie bei vos 9 minutes vidutiniškai aikštėje praleidžiantis Kyle‘as Wiltjeras yra žaidėjai, galintys pakeisti serijos eigą.

Tiek prancūzas, tiek kanadietis yra gana panašaus tipo krepšininkai. Nors jų ūgis – atitinkamai 210 ir 208 cm, tačiau abu puolėjai labiau mėgsta žaidimą toliau nuo krepšio, o ypač tai pasakytina apie K. Wiltjerą. Su Domantu Saboniu ir Kevinu Pangosu Gonzagos universiteto komandoje žaidęs 25-erių krepšininkas reguliariojo sezono metu tritaškių (45) išmetė beveik dvigubai daugiau nei dvitaškių (28), tad būtent tolimi metimai ir aikštės išplėtimas puolime yra pagrindiniai jo ginklai.

Nedaug nuo K. Wiltjero skiriasi ir K. Tillie. Prancūzijos rinktinės puolėjas su „Olympiakos“ marškinėliais Eurolygoje kol kas žaidė vos septyneriose rungtynėse, tačiau tendencijos aiškios – aukštaūgis tritaškių (9) meta beveik tiek pat, kiek dvitaškių (10). Ankstesniais sezonais atstovaudamas Vitorijos „Baskonia“ ekipai prancūzas taip pat nevengdavo išmesti kamuolio iš tolesnės distancijos, tai padarydamas 1-2 kartus per susitikimą.

reklama

Tiesa, K. Tillie gynyboje yra kiek „kietesnis“ žaidėjas negu jo komandos draugas K. Wiltjeras. Stipresnį kūną ir 2 cm priedą turintis prancūzas gali pasistumdyti bent jau daugeliu sunkiųjų puolėjų, o ir jo atkovotų kamuolių statistika lyginant su kanadiečiu byloja, kad K. Tillie yra kiek labiau tinkamas žaidimui po krepšiu.


Kimas Tillie (Eurolygos nuotr.)


Vis dėlto I. Sfairopoului ėmus prancūzą naudoti vidurio puolėjo pozicijoje, „Žalgiris“ gali netrukti tuo pasinaudoti. Jeigu 34 minutes užvakar žaidęs B. Daviesas nepritrūks kvapo, K. Tillie jam gali tapti parankiu oponentu, jau nekalbant tas situacijas, kuriose prieš amerikietį stos K. Wiltjeras – žalgirietis tokioje tarpusavio dvikovoje turėtų dominuoti. Tačiau nereikia pamiršti ir kitos aikštės pusės, kurioje „Žalgiriui“ dėl kitokio „Olympiakos“ sąstato gali kilti problemų.

K. Tillie arba K. Wiltjerui žaidžiant vidurio puolėjais, o sunkiojo krašto pozicijoje esant G. Printeziui ar net po traumos grįžtančiam K. Papanikolaou, visi penki aikštėje būsiantys „Olympiakos“ krepšininkai galėtų pataikyti iš toli. Tai ne tik reikš platesnes puolimo galimybes, bet ir, ypač tai pasakytina K. Wiltjero atveju, turėtų ištraukti vieną ar net abu „Žalgirio“ aukštaūgius iš baudos aikštelės.

Kaip žinoma, Pirėjo ekipos vedlio Vassilio Spanoulio stipriausias ginklas yra būtent prasiveržimai, tad atsiradus daugiau erdvės arti krepšio „Žalgiriui“ tai gali tapti didele problema.

Tad šįvakar laukia išties sunkiai prognozuojama komandų akistata, kurioje susidurs dvi kardinaliai priešingos aukštaūgių grandys. Ar „Žalgiriui“ pavyks išnaudoti centimetrų ir jėgos persvarą, o galbūt pasiteisins „Olympiakos“ žaidimas „lengvesne“ ir atakuoti mėgstančia sudėtimi? Tai išvysime jau šįvakar 21.15 val. Pirėjo Taikos ir draugystės stadione.

reklama