Renovacija – investicija, atsiperkanti ne tik gražia aplinka

Modernizacijos nauda - ne tik tvarkingas daugiabutis, ekonomiškumas, bet ir padidėjusi vertė, išaugusi būsto kaina bei paklausa.
Modernizacijos nauda - ne tik tvarkingas daugiabutis, ekonomiškumas, bet ir padidėjusi vertė, išaugusi būsto kaina bei paklausa.
© Asmeninis albumas

Tvarkinga ir graži aplinka, mažesnės sąskaitos už šildymą – ne vienintelė nauda, kurios gali tikėtis renovuoto daugiabučio gyventojai. Vienas svarbiausių pokyčių – išaugusi būsto vertė. Mažesniuose miestuose, kur nestatomi nauji daugiabučiai, jaunos šeimos būsto ieško tik renovuotuose namuose.

Lengvina pardavimo procesą

Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacijos direktoriaus Rimo Kirdulio teigimu, didesniuose miestuose renovuoto būsto vertė pakyla iki 5–10 proc. Mažesniuose miestuose didžiausia renovacijos nauda – gerokai padidėjusi tikimybė parduoti butą.

„Tendencija tokia, kad, jei daugiabutis nerenovuotas, potencialūs pirkėjai jame parduodamu butu nesidomi, tokio būsto praktiškai neįmanoma parduoti. Tad modernizacijos nauda yra ne tik tvarkingas daugiabutis, ekonomiškumas, bet ir padidėjusi vertė, išaugusi tokio būsto paklausa“, – komentavo R. Kirdulis.

Bendrovės „Jurbarko komunalininkas“ direktoriaus pavaduotojas būsto priežiūrai Vytautas Stulgaitis sakė, kad jaunos šeimos Jurbarke stengiasi pirkti tik butus modernizuotuose namuose. Jie sutinka patys baigti mokėti už renovacijos darbus, nes supranta jos naudą ir būsimą finansinę grąžą.

„Renovacijos mastas mūsų mieste labai išaugęs. Jurbarke yra 116 daugiabučių namų, 37 iš jų yra renovuoti, tai yra apie trisdešimt procentų. Šiais metais planuojama renovuoti keturis daugiabučius namus. Susidomėjimas renovacija po truputį auga. Teigiami atsiliepimai ir noras gyventi gražiai skatina imtis iniciatyvos ir likusius nerenovuotų daugiabučių gyventojus“, – sakė V. Stulgaitis.


Renovacija, Vasario 16-osios g. 11

Džiugina graži aplinka ir sumažėję mokesčiai

Ignalinos butų ūkio direktorius Antanas Gylys taip pat pritarė nuomonei dėl renovuojamo būsto vertės augimo. Jis teigė tikrai žinantis atvejų, kai, tik pradėjus renovuoti namą, jame esančių parduodamų butų pirkėjų iš karto padaugėja. Kaip pavyzdį jis pateikė Palūšės gyvenvietėje bandytus parduoti butus nerenovuotame daugiabutyje. „Žmonėms niekaip nesisekė parduoti turto, tačiau tik prasidėjus renovacijai, pirkėjų iš karto atsirado“, – sakė pašnekovas.

Iki 2018 m.sausio mėnesio Ignalinoje renovuotas 91 daugiabutis namas. Visgi miesteliui šie metai ypatingi. Vykdomas paskutinis renovacijos etapas, po kurio Ignalinoje neliks nė vieno nemodernizuoto daugiabučio. Dėl šios priežasties jaunoms šeimoms bus dar didesnis atnaujinto būsto pasirinkimas.

Pasak A. Gylio, Ignalinos gyventojai labiausiai džiaugiasi gražia aplinka bei sumažėjusiais mokesčiais. „Visas miesto vaizdas keičiasi, kai daugiabučiai atnaujinami vienas po kito. Gražu, tvarkinga ir malonu gyventi tokiame mieste.“