„World Press Photo“ apdovanotos fotografijos – atvaizdai, pasakojantys neeilines istorijas

„World Press Photo“ metų nuotrauka
„World Press Photo“ metų nuotrauka
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-04-21 07:44

1955 metais grupelė Nyderlandų fotografų, siekdami parodyti savo darbus tarptautinei publikai, suorganizavo fotografijų konkursą „World Press Photo“ (liet. „Pasaulio spaudos fotografijos“). Nuo to laiko konkursas tapo vienu aktualiausių renginių fotografijos pasaulyje. O visame pasaulyje vykdomos nominuotų ir apdovanotų fotografų darbų parodos, milijonams žmonių „pasakoja“ aktualias, reikšmingas ir žadą atimančias istorijas.

2018 metais nominuoti ir nugalėtojais paskelbti fotografai buvo išrinkti iš 4548 akimirkas fiksuojančių profesionalų iš 125 skirtingų šalių. Įspūdingiausios fotografijos buvo atrinktos iš daugiauk kaip 73 tūkst. fiksuotų atvaizdų. Visi, 61-ąjį kartą surengto konkurso nugalėtojai pasakoja išskirtines, gluminančias, žavinčias ir kvapą gniaužiančias istorijas.

reklama

Metų nuotrauka paskelbta Ronaldo Schemidto nuotrauka, kurioje užfiksuotas užsiliepsnojęs 28-erių Jose Victoras Salazaras Balza. Jaunas venesuelietis dalyvavo aršiuose protestuose prieš šalies prezidentą Nicola Maduro. J. V. S. Balza užsiliepsnojo, kai šalia jo sprogo motociklo degalų bakas. Pirmo ir antro laipsnio nudegimus patyręs vyras išgyveno.


„World Press Photo“ metų nuotrauka© SCANPIX
Metų nuotraukos titului taip pat buvo nominuotos fotografijos, kuriose įamžintos Mianmaro etninės mažumos rohinjų krizė, teroristinis išpuolis Londone, Sirijos miesto Mosulo puolimas ir teroristinės grupuotės „Boko Haram“ pagrobta mergaitė.


„World Press Photo“ Metų nuotraukos kategorijoje nuominuotos fotografijos© Alfa.lt fotomontažas

„World Press Photo“ taip pat skelbė fotografijas nugalėtojas kategorijose: šiuolaikinė fotografija, aplinka, svarbios naujienos, ilgalaikiai projektai, gamta, žmonės, sportas ir „iš įvykio vietos“.


„World Press Photo“ fondas – kūrybinga, nepriklausoma, pelno nesiekianti organizacija, dirba jau šešis dešimtmečius. Žaibišku greičiu besivystančios technologijas ir besikeičiančios spaudos gairės, transformavo žiniasklaidą ir istorijų pasakojimą. Šiandien žiūrėdami į neeilinių fotografų užfiksuotas akimirkas, jaučiamės it atsidūrę įvykių epicentre.

reklama

„World Press Photo“ apdovanotos fotografijos – atvaizdai, pasakojantys neeilines istorijas

„World Press Photo“ metų nuotrauka
+3