Buvęs Britanijos premjeras: šalis pasirinko blogą kryptį

D. Cameron
D. Cameron
© SCANPIX
BNS
2018-04-20 14:50

Buvęs Jungtinės Karalystės premjeras Davidas Cameronas tikina nesigailįs savo sprendimo leisti šaliai surengti referendumą dėl „Brexit“, tačiau tikina, kad iš ES trauktis nutarę britai pasirinko netinkamą kursą.

Dar prieš 2015-ųjų bendruosius rinkimus tuometinis JK vyriausybės vadovas D. Cameron’as pažadėjo šalies žmonėms, kad jo vadovaujamos konservatorių partijos pergalės atveju surengs referendumą dėl narystės ES.

Konservatoriai laimėjo, premjerui teko vykdyti pažadą.

Ironiška, tačiau jo pergalės siekis kainavo jam postą – referendume JK žmonėms nutarus trauktis iš ES D. Cameronas netrukus buvo priverstas atsistatydinti ir vietą vyriausybės vadovo rezidencijoje užleisti Theresai May.

Nepaisant to, D. Cameronas tikina nesigailįs savo sprendimo rengti referendumą – tai jis patvirtino pirmą kartą po atsistatydinimo duotame interviu. Tiesa, jis kalbėjosi ne su britų žiniasklaida, o su amerikiečių naujienų televizija CNN.

„Nesigailiu ištesėjęs savo pažadą Britanijos žmonėms. Buvo teisinga rengti referendumą: priklausymas organizacijai, kurios galios vis labiau auga, Londono galios atidavimas Briuseliui neatsiklausiant žmonių, ar jie yra patenkinti, jog yra valdomi tokiu būdu. Nemanau“, – referendumo būtinybę aiškino D. Cameronas.

Tačiau politikas tučtuojau priminė, kad balsavimo rezultatas jo netenkina.

„Nepakeičiau savo nuomonės dėl to, norėčiau, kad žmonės būtų balsavę kitaip.Manau, kad šalis pasirinko blogą kursą. Bet tai teisėtas pasirinkimas, kurį pripažįstu ir viliuosi, kad mano įpėdinė puikiai susitvarkys su „Brexit“ keliamais iššūkiai“, – sakė referendumo idėją iškėlęs, tačiau už JK narystę ES visuomet pasisakantis D. Cameronas.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.