Sveikatos apsaugos ministerijos prašymu STT tikrina ULAC dokumentus
SAM komentaras

STT
STT
© Edvard Blaževič
BNS
2018-04-20 13:07

Sveikatos apsaugos ministerijos prašymu Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) tikrina Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) dokumentus.

Kaip BNS nurodė STT atstovė spaudai Renata Endružytė, tarnybos pareigūnai dalį dokumentų iš ULAC paėmė ketvirtadienį.

„Gavus SAM kreipimąsi dėl portale 15min.lt pateiktos informacijos, vakar STT pareigūnai paėmė iš ULAC dokumentus, kurie reikalingi tikslinant aplinkybes, įvardintas kreipimesi“, – sakė R. Endružytė.

STT atstovė pabrėžė, kad ikiteisminis tyrimas nėra atliekamas, tai nėra procesinė prievartos priemonė – krata ar dokumentų poėmis. Ji neatmetė, kad patikrinus dokumentus, toliau tikslinant aplinkybes administracine tvarka gali būti apklausiami ir ULAC darbuotojai.

SAM: laukiama STT žinių ir nuo to priklausys tolimesni veiksmai

reklama

Savo ruožtu Sveikatos apsaugos ministerija teigia, jog pasirengusi bendradarbiauti su STT. 

„Kaip ir iki šiol, taip ir šiuo konkrečiu atveju, SAM yra pasirengusi bendradarbiauti su teisėsaugos institucijomis, padėti teikdama informaciją, siekiant užtikrinti, kad atsakingos institucijos galėtų sklandžiai atlikti savo darbus. SAM, reaguodama į viešoje pasirodžiusią informaciją apie galimai neskaidriai vykdytus ULAC viešuosius pirkimus po buvusio šios institucijos darbuotojo liudijimo viešai, nedelsiant kreipėsi į STT dėl tyrimo pradėjimo. Tad labai laukiame iš STT žinių. Nuo to priklausys ir tolimesni SAM veiksmai“, – teigiama pranešime žiniasklaidai.

Ministras A. Veryga ne kartą buvo išsakęs poziciją, kad jokia korupcija sveikatos sistemoje nebus toleruojama – nei didelio, nei smulkaus masto. Jei pasitvirtintų informacija apie galimai neskaidrius UALC viešuosius pirkimus, SAM imsis visų reikalingų teisinių priemonių, kad būtų užkirstas kelias tokiems dalykams ir kad nebūtų toliau kuriamos prielaidos nepasitikėjimui sveikatos sistema, kuris, deja, ir taip nėra didelis. Tuo tarpu tokie dalykai prie geresnių sveikatos sistemos vertinimų tikrai neprisideda.

reklama

Taip pat norėtume paminėti, kad SAM yra suformuota komisija, kuri pradeda oficialų tyrimą dėl S. Čaplinsko pasisakymų apie sergančiuosius.

Kaip jau ne kartą minėta, ministras A. Veryga suteikia galimybę ULAC vadovui S. Čaplinskui priimti pačiam vyrišką sprendimą dėl tolimesnių savo darbų. Šią savaitę po biuletenio turėjęs į darbus grįžti ULAC vadovas ir susitikti su ministru pokalbiui, savo nedarbingumą pratęsė dar savaitei iki balandžio 24 d. imtinai. Tikimės, kad jau kitą savaitę toks susitikimas įvyks. 

Ministerija į tarnybą kreipėsi po 15min.lt publikacijos, kurioje buvęs ULAC darbuotojas Kęstutis Rudaitis „Dokumentikos namams“ teigė, jog tuo metu, kai dirbo centre, jo vadovas Saulius Čaplinskas vertė darbuotojus klastoti viešųjų pirkimų dokumentus.

Ministras Aurelijus Veryga praėjusią savaitę sakė, kad žada spręsti dėl S. Čaplinsko tinkamumo eiti pareigas, kai baigsis jo nedarbingumas.

reklama

Dėl S. Čaplinsko galimybių tęsti darbą klausimas iškilo portalui delfi.lt paviešinus „Dokumentikos namų“ filmavimo grupės užfiksuotus S. Čaplinsko kontroversiškus pasisakymus apie infekuotuosius ŽIV.

S. Čaplinskas portalui delfi.lt teigė norėjęs atskleisti visuomenės požiūrį ir sakė, kad frazės ištrauktos iš konteksto, tačiau atsiprašė už netinkamą palyginimą. Paviešinus šią istoriją, S. Čaplinskas buvo nepasiekiamas ir kitą dieną pasiėmė nedarbingumo pažymėjimą dėl ligos, jis pratęstas iki antradienio.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.