Demokratiška naujovė Alytuje: visi gyventojai balsuos, kuriuos projektus įgyvendinti

Masiškiausias fotografuojančių žmonių susirinkimo rekordas Alytuje (Jono Danielevičiaus nuotr.)
Masiškiausias fotografuojančių žmonių susirinkimo rekordas Alytuje (Jono Danielevičiaus nuotr.)
© Organizatoriai
Alytausgidas.lt
2018-04-21 10:15

Pirmą kartą istorijoje bendruomeniški alytiškiai patys skirstys dalį miesto biudžeto pinigų. Alytaus savivaldybės taryba patvirtino bendruomenės siūlomų projektų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašą. Savivaldybės biudžeto lėšomis bus finansuojamos miesto gyventojų idėjos, skirtos gyvenamajai aplinkai gerinti.

Miesto gyventojai kviečiami teikti idėjas ir pasiūlymus, kurie bus įgyvendinti savivaldybės lėšomis. 2018 metams patvirtinta 50 tūkst. eurų suma, ją planuojama skirti gyventojų pateiktiems pasiūlymams.

reklama

„Kiekvienas alytiškis turi matymą, ko labiausiai reikia miestui ar jo gyvenamajai aplinkai. Kaip tik miesto žmonės ir galės siūlyti ir nuspręsti, kur reikia aikštelės, šaligatvio ar žaliosios erdvės, nes už projektus bus balsuojama ir bus įgyvendinami daugiausiai alytiškių balsų surinkę projektai.

Tikimės, kad galimybė tiesiogiai patiems spręsti, kam naudojami biudžeto pinigai, padės alytiškius labiau įtraukti į miesto gyvenimą, suprasti, kad jie patys gali spręsti, kaip tvarkyti miestą“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius.

Gyventojų teikiami projektai turi būti viešosios infrastruktūros, nekomerciniai ir skirti gyvenamajai aplinkai gerinti.

reklama

Dar vienas įdomus dalykas – projektus teikti ir balsuoti galės alytiškiai nuo 16 metų ir tai bus pirmasis balsavimas jų gyvenime.

Teikiami dviejų kategorijų projektai:

  • mažos apimties projektai – infrastruktūriniai projektai, įgyvendinami mieste tais pačiais metais, jų vertė neviršija 50 tūkst. eurų;
  • didelės apimties projektai – nekomercinės paskirties infrastruktūriniai projektai, jų vertė sudaro iki 150 tūkst. eurų, negeneruojantys pajamų ir įgyvendinami mieste per 2 metus, techninę dokumentaciją pradedant rengti pirmaisiais metais.

Projektai 100 proc. bus finansuojami Alytaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis.

2019 m. įgyvendinamiems projektams planuojama skirti 150 000 eurų – pasiūlymai jiems teikiami taip pat šiais metais, tad bus galima pradėti projektavimo darbus ir kitais metais didieji projektai bus įgyvendinami. Planuojamą sumą taryba turės tvirtinti kitų metų biudžete.

reklama

Kas gali pateikti ir rinkti projektų pasiūlymus? Teisę teikti projektų pasiūlymus ir balsuoti turi žmonės, deklaravę gyvenamąją vietą Alytaus miesto teritorijoje, kuriems iki projekto pateikimo ir balsavimo dienos yra suėję 16 metų. Parama projektui turi būti išreikšta ne mažiau kaip 15 miesto žmonių, t. y. už projektą turi pasirašyti ne mažiau 15 jį palaikančių alytiškių.

Nuo 2018 m. birželio 15 iki liepos 6 d. kiekvienas alytiškis, deklaravęs gyvenamąją vietą mieste, kuris iki balsavimo dienos yra sulaukęs 16 metų, galės balsuoti elektroniniu būdu arba pildydamas biuletenį nustatytose vietose.

Balsuoti bus galima už kiekvieną projektą po vieną kartą ir ne daugiau kaip už 5 sąrašo projektus.

Bus įgyvendinami projektai, kurie surinks daugiausiai balsų, tačiau tik tiek projektų, kiek skirta biudžete pinigų.

reklama