Įtarimų sulaukusi Kraujo centro vadovė J. Bikulčienė traukiasi iš pareigų

J. Bikulčienė
J. Bikulčienė
© Dmitrijus Radlinskas
BNS
2018-04-20 11:25

Korupciniais nusikaltimais įtariama Nacionalinio kraujo centro vadovė Joana Bikulčienė prašo atleisti iš pareigų.

Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį patenkino prokuratūros prašymą ir ją trims mėnesiams nušalino nuo pareigų. Įtariamajai skirtas namų areštas, taip pat uždrausta bendrauti su tam tikrais asmenimis.

Prieš tai J. Bikulčienę teismas buvo leidęs suimti dviem savaitėms. Į laisvę ji paleista ketvirtadienį.

Nacionalinio kraujo centro vadovė įtariama piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, prekyba poveikiu ir veikimu bendrininkų grupėje, organizuojant ir padedant stambiu mastu imtis komercinės ir profesinės veiklos, neturint specialios Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos išduotos licencijos tai daryti.

J. Bikulčienė įtariama siekusi padėti vienai privačiai bendrovei monopolizuoti kraujo plazmos surinkimą ir kraujo preparatų tiekimą Lietuvoje. Ji kaltinimus neigia.

reklama

Apie šią istoriją J. Bikulčienė buvo prabilusi feisbuke, teigdama, kad kaltinimai jai pateikti sulaukus farmacijos kompanijos atstovų skundų.

„Teismas paleido, bet įpareigojo tris mėnesius naktis praleisti namuose. Tapau baisesnė už žmogžudę…

Noriu Jus patikinti, kad niekada nedariau, nedarau ir nežadu daryti to, kas kenktų valstybei, Nacionaliniam kraujo centrui, jo darbuotojams ar juo labiau kraujo donorams. Farmacinės kompanijos „Octapharma“ atstovas Latvijoje parašė STT skundą, kad nepardaviau jam plazmos iš Jūsų neatlygintinai suaukoto kraujo, o valstybės institucijos jo skundą kažkodėl paslaugiai pakartojo įtarime, apipynė paskalomis ir fantazijomis. Ir štai – turime amžiaus procesą. Atvirkščiai, nei surašyta, Kraujo centras plazmos niekam nepardavė, o pasirašė sutartį su tiekėju, kuris įsipareigojo į Lietuvą parvežti ir užregistruoti iš lietuviškos plazmos pagamintus vaistus, kaip daro normalios civilizuotos valstybės. Bet kam gi reikia konkurentų?

Skaudu skaityti įtarimus, kuriuos buvo galima čia pat patikrinti ir paneigti, bet kažkam, matyt, reikėjo parodomojo proceso. Gal kad kiti bijotų? Laukia ilgas karas, bet laisvėje bent gintis galėsiu.

Dėkoju visiems, kurie mane palaikote, dėkoju ir tiems, kurie nepalaikote, Jūs mane darote stipresnę“, – rašė J. Bikulčienė.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.