Vieno aktyviausių „Brexit“ gerbėjo vaikai nusisuko nuo politiko: pasiprašė Vokietijos pilietybės

N. Farage'as
N. Farage'as
© SCANPIX
Tiesa.com
2018-04-19 17:06

Buvęs partijos UKIP lyderis Nigelas Farage’as – kone aktyviausias agitatorius už „Brexit“ – pripažino, kad du jo vaikai paprašė Vokietijos pilietybės, kad galėtų laisvai keliauti po ES valstybes, kai britai pasitrauks iš bendrijos.

Kai 2016-ųjų birželio 24-ąją paaiškėjo, kad referendume britai nusprendė trauktis iš ES, N. Farage’as pasiūlė šią dieną paskelbti JK nepriklausomybės diena.

Šis politikas ES atžvilgiu nusiteikęs itin skeptiškai ir prieš referendumą aktyviai agitavo žmones balsuoti už tai, kad Didžioji Britanija pasitrauktų ir šio valstybių bloko. Jis išnaudodavo menkiausią progą viešai peikti Bendriją.

Tačiau kitaip mano politiko atžalos. Du iš keturių N. Farage’o vaikų paprašė Vokietijos pilietybės, kad po „Brexit“ galėtų laisvai keliauti po bendriją. Jiems šios šalies pilietybę garantuoja tai, kad jų motina – Vokietijos pilietė, su kuria N. Farage’as anksčiau buvo susituokęs.

Dvigubas pilietybes turėti leidžia ir Vokietija, ir Jungtinė Karalystė.

Jungtinei Karalystei pasitraukus iš ES britai praras ir bendrijos suteikiamą galimybę laisvai keliauti po jai priklausančias valstybes: jų kelionės gali pareikalauti papildomų dokumentų ir išlaidų.

N. Farage’as patvirtino, kad jo vaikai turi vokiškus pasus, tačiau pridūrė, jog stebisi, kodėl jaunoji karta žavisi ES.

„Mane stulbina tai, kodėl jaunimas žavisi ES, kai ji griūna mūsų akyse“, – ir vėl progos įgelti ES nepraleido N. Farage’as.

reklama