Eurolygos istorija byloja – „Žalgiris“ pateks į finalo ketvertą

Žalgirio krepšininkai (Eurolygos nuotr.)
Žalgirio krepšininkai (Eurolygos nuotr.)

Pergalę pirmosiose Eurolygos ketvirtfinalio serijos rungtynėse pasiekę Kauno „Žalgirio“ vyrai šįvakar Pirėjuje sieks ir antrojo laimėjimo, tačiau, net jeigu jos iškovoti ir nepavyks, grįždami atgal į Kauną žalgiriečiai turėtų jaustis ganėtinai pakiliai.

Keletas Eurolygos istorijos faktų rodo, jog pirmąsias rungtynes išvykoje laimėjusiems kauniečiams situacija yra puiki, kad žengtų į finalo ketvertą, kuris gegužę vyks Belgrade.

reklama

Nuo 2009-ųjų, kai Eurolygos ketvirtfinaliuose imta žaisti serijas iki trijų laimėjimų, buvo sužaistos 36 serijos, kuriose išvykos komandos pirmose rungtynėse pergales pasiekė vos keturis kartus. Visos jos vėliau serijas laimėjo, o įdomiausia yra tai, kad trys paskutinės tai padariusios ekipos – „Olympiakos“ 2012-aisiais, Tel Avivo „Maccabi“ 2014-aisiais ir Stambulo „Fenerbahce“ pernai – vėliau triumfuodavo ir finalo ketvertuose bei antroje gegužės pusėje keldavo į viršų čempionų taurę.

Vienintelė komanda, kuri to padaryti nesugebėjo, yra kuklus Serbijos Belgrado „Partizan“ klubas, kuris 2010-aisiais neturėdamas namų aikštės pranašumo 3:1 parklupdė „Maccabi“, o pusfinalyje buvo po pratęsimo sustabdytas Lino Kleizos vedamo „Olympiakos“.

„Žalgiriui“ labai palankios tendencijos egzistuoja į praeityje vykusius ketvirtfinalius pažvelgus ir kitu kampu. Štai laimėjusi pirmąsias serijos rungtynes į finalo ketvertą pateko net 31 komanda iš 36, o didžiausia išimtimi tapo įspūdingais ketvirtfinaliais pasižymėję 2011-ieji. Tuomet pirmąsias serijų rungtynes laimėjo visos keturios namų aikštės pranašumą turėjusios komandos, bet galiausiai į finalo ketvertą žengė net trys ekipos, sugebėjusios serijos eigoje perimti pranašumą – Sienos „Montepachi“ atsitiesė prieš „Olympiakos“, Atėnų „Panathinaikos“ – prieš „Barceloną“ ir „Maccabi“ – prieš Vitorijos „Caja Laboral“.

reklama

Tiesa, apskritai namų aikštės pranašumo neturinčioms komandoms Eurolygos ketvirtfinaliai dažniausiai tampa pražūtingi. Neįskaitant didžiule išimtimi tapusių 2011-ųjų, neturėdamos namų sienų palaikymo serijas laimėjo vos 5 komandos iš 32. Keturios jau minėtos komandos tai padarė laimėdamos jau pirmąsias rungtynes, o vienintele po pralaimėjimo pirmajame mače išvykoje atsitiesusia komanda 2015-aisiais tapo „Olympiakos“, nukovusi „Barceloną“ ir vėliau suklupusi tik finale.

Pergalę Pirėjuje pasiekęs „Žalgiris“ kol kas yra vienintelė komanda, šių metų ketvirtfinaliuose laimėjusi svečių arenoje. Šiandien jie mėgins tapti ir vos antrąja po praėjusių metų čempionų „Fenerbahce“, laimėjusia abejas pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes išvykoje.

Panašu, kad ganėtinai neblogoje kompanijoje Eurolygos istorijos metraščiuose atsidūrę žalgiriečiai turi puikų šansą pratęsti savo stulbinamą žygį ir toliau bei gegužės 18–20 dienomis išbėgti ant Belgrado „Kombank“ arenos parketo.

reklama