„Žalgirio“ herojus, kuriam sparnus suteikė ramybė dėl ateities

Brandonas Daviesas
Brandonas Daviesas
© Klubas

Kauno „Žalgiris“ iškovojo kol kas svarbiausią sezono pergalę, išvykoje antrą kartą iš eilės per pratęsimą patiesdamas Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkus, o rungtynių Taikos ir draugystės stadione herojumi ir vėl tapo tas pats amerikietis iš Filadelfijos.

Brandono Davieso vakarykščiame mače buvo pilna visur, o tam suprasti užtenka pažvelgti į išraiškingą jo statistikos eilutę. 21 taškas, 8 atkovoti kamuoliai, iš kurių 6 puolant varžovų krepšį, 4 perimti kamuoliai, 3 blokai, 26 naudingumo balai ir 34 aikštėje praleistos minutės – tiek geriausių karjeros rodiklių Eurolygoje vakar užfiksavo „Žalgirio“ aukštaūgis.

reklama

Dar svarbiau yra tai, kad dauguma sėkmingų jo epizodų buvo tada, kai to labiausiai reikėjo komandai. Amerikietis buvo vienintelis, pirmajame kėlinyje „iš žaidimo“ pataikęs žalgirietis, o kauniečiams atsiliekant dviženkliu skirtumu per pirmąsias 10 minučių surinko 8 taškus. Kertinis jis buvo ir „Žalgiriui“ naikinant varžovų persvarą antrajame kėlinyje, o jo dvitaškis trečiojo ketvirčio viduryje pirmą kartą po ilgos pertraukos persvėrė rezultatą svečių naudai.

Galiausiai ryškiausiomis spalvomis B. Daviesas žibėjo ir lemiamais momentais. Po to, kai svarbiu momentui jam buvo užfiksuota nesportinė pražanga, o Šarūnas Jasikevičius trumpam amerikietį pasodino ant suolo, grįžęs į aikštę vos per keliasdešimt sekundžių jis atkovojęs kamuolį puolime pelnė du taškus bei kitoje aikštės pusėje įspūdingai nugesino Vangelio Mantzario metimą.

reklama


Brandonas Daviesas© Klubas

Būtent „Žalgirio“ vidurio puolėjui iš JAV priklausė ir paskutinis žodis šiame susitikime. Likus žaisti 20 sekundžių, B. Daviesas pelnė du taškus su pražanga ir padidinęs kauniečių persvarą iki 9 taškų įtvirtino nuostabią pergalę bei užbaigė savo monstrišką ir gausybe rekordų pažymėtą pasirodymą.

Tiesa, ne mažiau puikiai „centras“ žaidė ir paskutiniame reguliariojo sezono mače su „Olympiakos“, kai taip pat gerino asmeninius rezultatyvumo ir naudingumo rekordus, surinkdamas 18 taškų ir 24 naudingumo balus.

Tarp šių pasirodymų įsiterpė džiugi žinia tiek pačiam B. Daviesui, tiek ir visai „Žalgirio“ organizacijai – 26-erių krepšininkas balandžio viduryje pratęsė sutartį su Lietuvos čempionais iki 2020 m. pagal formulę „1+1“. Panašu, kad ramybė dėl ateities leido „centrui“ išskleisti ir taip jau užaugusius sparnus.

„Aš galvoju, jog tai yra puikus pasirašymas. Matyti, kad Brandonas yra vienas iš tų krepšininkų, kurie antrąją sezono pusę demonstruoja vis geresnį ir solidesnį žaidimą. Jis tikrai pritampa prie komandos, sistemos ir Kauno miesto, – apie lūkesčius pateisinusį vidurio puolėją po sutarties pasirašymo kalbėjo Š. Jasikevičius. – Kiek supratau, jam čia labai patinka, o mums patinka turėti tokių žaidėjų savo komandoje, nes jo integracija buvo puiki.“

Kauną jau antraisiais namais laikantis B. Daviesas šiame sezone tapo puikiu pavyzdžiu, ką iš kantriai dirbančių ir uoliai besistengiančių žaidėjų gali išspausti Šaro mokykla. Sezono pradžioje bene daugiausia iš visų kauniečių žaidėjų pylos nuo trenerio gaudavęs amerikietis neretai dėl prastų sprendimų žaisdavo itin trumpomis atkarpomis, o iki paskutinio sezono trečdalio nė sykio neišbuvo aikštėje bent 20 minučių per rungtynes.

Vis tik situacija ėmė keistis artėjant lemiamoms kovoms, o reguliarųjį sezoną B. Daviesas užbaigė per paskutines devynerias rungtynes rinkdamas po 11,1 taško bei gaudamas vis didesnį pasitikėjimo kreditą iš Š. Jasikevičiaus savoje aikštės pusėje – treneris itin vertina judrias amerikiečio kojas, galimybę taikyti spaudimą gynėjams ir prireikus net susikeisti ginamaisiais.

Stebint „centro“ žaidimą atrodo, kad jis tobulėja sulig kiekvienomis rungtynėmis. Sezono pradžioje paprastai tik po komandos draugų perdavimų atakas užbaigęs aukštaūgis pastaruoju metu demonstruoja vieną plačiausių puolimo arsenalų visoje komandoje – B. Daviesas nevengia nei žaidimo nugara, kurį papildo verpstėmis ir kitais apgaulingais judesiais, nei metimų iš vidutinio nuotolio, ir kolegų perdavimus amerikietis ėmė „uždarinėti“ kur kas užtikrinčiau, nevengdamas net ir prasiveržimų. Jei netikite, paklauskite Pierre‘o Oriolos iš „Barcelonos“.


Ir visa tai iš žmogaus, kurį savo komandos rūbinėje norėtų turėti daugelis. Visuomet ramus, tačiau už komandos draugus pastovėti pasiruošęs amerikietis sužvėrėja tik tuomet, kai to reikalauja aplinkybės ir mačo svarba.

„Tai atkrintamosios. Visi turi įdėti indėlį, kiekvienas vyrukas nuo atsarginių suolo padarė savo darbą, o aš padariau savo. (...) Štai kas nutinka atkrintamosiose – žaidimas tampa fiziškas, kovoja visi – nuo įžaidėjų iki „centrų“, o kiekvienas žaidėjas turi būti pasiruošęs ir susikoncentravęs“, – savo energijos pliūpsnį vakarykščiame mače aiškino B. Daviesas.

Tačiau, net ir sužaidęs karjeros susitikimą bei nulėmęs istorinę „Žalgirio“ pergalę, amerikietis nebuvo linkęs kabinti visų laurų sau. B. Daviesas po mačo akcentavo ne individualius pasirodymus, o komandinį darbą ir Š. Jasikevičiaus bei viso trenerių štabo išpildymą.

„Pergalę pasiekėme dėl puikaus komandinio darbo. Sunkiai dirbome, buvome susikoncentravę ties rungtynių planu. Padarėme klaidų rungtynių pabaigoje, tačiau niekuomet nenustojome kovoti“, – sakė B. Daviesas.

Turėdamas tokį žvėrį po krepšiu ir taip agresyviai rungtyniavęs „Žalgiris“ įgauna dar grėsmingesnį savo veidą. Belieka tikėtis, kad B. Daviesas sugebės už atsainią gynybą ir bandymus atakuoti krepšį varžovus bausti ir kituose serijos su „Olympiakos“ susitikimuose.

reklama