Po pergalės – kapitono palyginimas su NBA legenda ir kalbos apie „Žalgirio“ „ligą“

Paulius Jankūnas
© Youtube.com
2018-04-19 10:14

Kauno „Žalgiris“ iškovojo kol kas turbūt saldžiausią pergalę šį sezoną, Eurolygos ketvirtfinalio starte nustebindamas daugelį ir išvykoje po pratęsimo 87:78 patiesdamas Pirėjo „Olympiakos“ klubą.

Kaip ir įprasta, po puikių rungtynių žalgiriečių rūbinėje netrūko geros nuotaikos. Šį sykį pagrindiniu diskusijų objektu tapo sudėtingas Pauliaus Jankūno metimas „kabliu“ per pratęsimą, praktiškai įtvirtinęs kauniečių pergalę.

„Lietuviškasis Kareemas Abdul-Jabbaras, kairiarankis, – bičiulio metimą įvertino Artūras Milaknis. – Geras. Gal ir fortūna buvo mūsų pusėje.“

Tiesa, surimtėjęs snaiperis pripažino, kad rungtynės buvo itin nelengvos. Pačioje jų pradžioje niuksą gavę ir 15 taškų skirtumu atsilikę kauniečiai netruko pasivyti „Olympiakos“, tačiau tai pareikalavo nemažai jėgų.

„Arėme ir vargome iki pat paskutinės sekundės, per kiekvieną gynybos ataką. Atrodo, kažkur jau apžaidžia vieną mūsų žaidėją, kitas ateina į pagalbą, tada kitas dar kitam – manau, visas pasiaukojimas ir didžiulis noras padėjo iškovoti pergalę“, – po pergalės sakė A. Milaknis.

Kas galėjo padaryti įtaką startui, nubloškusiam „Žalgirį“ į atsilikimą 8:23, – startinis jaudulys atkrintamosiose rungtynėse, o galbūt patirties trūkumas?

„Gal kažkiek lėmė startinis jaudulys. Sunku pasakyti, negaliu kalbėti už kitus, bet gal truputį skystokai pradėjome, nepadarėme tų baudų, kurias turėjome padaryti, kad nuimtume jų emocijas – patys matėte, salė buvo užsivedusi, buvo užsivedę ir „Olympiakos“ žaidėjai. Tai turėjome padaryti, bet to nepadarėme, ir pagavo jie žaidimą. Bet išlikome kantrūs, žinojome, kad 40 minučių jie ant sparnų neskraidys“, – sakė snaiperis.

Pats A. Milaknis rungtynes pradėjo pataikydamas tik 1 tritaškį iš 5, tačiau lemiamu metu komandos draugų sukurtas progas jis realizavo be užsikirtimų – trečias jo tritaškis buvo beveik išplėšęs pergalę ketvirtojo kėlinio pabaigoje, o ketvirtas davė teigiamą toną komandai pratęsimo pradžioje. Snaiperis nepamiršo už šiuos metimus padėkoti progas jam kūrusiems kolegoms.

„Tuo metu niekas galvoje nevirė, tiesiog buvo geras derinių atlikimas, geros užtvaros. Teliko tik pataikyti, džiaugiuosi, kad įkrito“, – nuopelnų nebuvo linkęs prisiimti A. Milaknis.

Ką jis galvojo prasidėjus paskutinei rungtynių minutei, kai dengiamas Georgio Printezio fantastišką metimą pataikė P. Jankūnas, tokiu būdu pelnęs du iš vos 4 jo viso vakaro metu pelnytų taškų?

„Geras. Numečiau aš jam tą pasiuką, galvojau, gal tritaškį mes, bet pradėjo įnirtingai veržtis po krepšiu, bet tokį tolimą, gerą kablį... Realiai tas metimas sudėjo taškus ant „i“, – bičiulio metimą įvertino A. Milaknis.

Pats apkalbų herojus po mačo pripažino, jog rungtynės buvo tokios, kokių ir tikėjosi, – nerezultatyvios ir paremtos gynyba. Vis tik kapitonas pasidžiaugė, kad šiame klampiame mūšyje „Žalgiriui“ pavyko iš balos išlipti sausam.

„Rungtynės buvo tokios, kokių ir tikėjomės, kokias prognozavo treneriai, kad jos bus klampios ir negražios. Jos tokios ir buvo, su daug kontakto, daug lėto žaidimo. Smagu, kad po pradžios, kur atsilikome 14 taškų, išlyginome rezultatą, žaidėme taškas į tašką ir pavyko laimėti“, – rungtynes apibendrino P. Jankūnas.

Pirmosios ketvirtfinalio rungtynės savo scenarijumi labai priminė paskutinį reguliariojo sezono susitikimą, kuris taip pat buvo žaidžiamas Pirėjuje. Tuomet žalgiriečiai pergalę po pratęsimo iškovojo panaikinę 16 taškų atsilikimą ir išlaukę P. Jankūno dvitaškiu likus vos porai sekundžių iki pratęsimo pabaigos. Ar tokias sudėtingas „Žalgirio“ pradžias galima grįsti susikaustymu, o galbūt tai sisteminė kauniečių problema?

„Nemanau (kad tai susikaustymas – Alfa.lt), paprasčiausiai čia turbūt mūsų liga, mes dažnai pradedame taip“, – svarstė P. Jankūnas.

Ką pats kapitonas mano apie metimą, dėl kurio jis sulaukė palyginimų net su legendiniu K. Abdul-Jabaaru, pasižymėjusiu ypatinga puskablių metimų technika?

„Kai negali įmesti savo normalių metimų, tai meti tokią nesąmonę ir pasiseka. O jeigu rimtai, tai pasisekė“, – sakė P. Jankūnas.