Šaras didžiuojasi savo vyrais, tačiau įspėja: serija prasideda tik dabar, kai laimėjo išvykos komanda

Šarūnas Jasikevičius (Eurolygos nuotr.)
Šarūnas Jasikevičius (Eurolygos nuotr.)
Alfa.lt
2018-04-19 00:32

Kauno „Žalgiris“ atlaikė pirmąjį išbandymą daugiau nei 11 tūkstančių karštų ir emocingų graikų sutalpinusiame Pirėjo Taikos ir draugystės stadiono pragare.

Vangiai pradėję rungtynes žalgiriečiai dar pirmoje rungtynių pusėje ištaisė pradžioje darytas klaidas bei šaltakraujiškai sužaidę pratęsimą 87:78 palaužė praėjusio sezono Eurolygos finalininkus „Olympiakos“ krepšininkus, taip išsiverždami ketvirtfinalio serijoje į priekį 1-0.

Kantriai ir sukandę dantis varžovų spaudimą ir kosminius Vassilio Spanoulio tritaškius atlaikę žalgiriečiai jau poryt kibs į atlapus „Olympiakos“ klubui dar kartą, tačiau šiuo Lietuvos čempionų stovykloje – džiaugsmas ir palengvėjimas.

Pergale po mačo džiaugėsi ir treneris Šarūnas Jasikevičius, didžiavęsis savo auklėtiniais bei teigęs, jog tik po šių rungtynių prasidės tikroji ketvirtfinalio serija.

„Manau, kad iškovota fantastiška pergalė. Vyrai sunkiais momentais nepalūžo ir rungtynės buvo daugiau mažiau tokios, kokių tikėjomės. Pabaigoje nugalėti galėjo abi komandos, smagu, kad nugalėjome mes“, – po rungtynių Taikos ir draugystės stadione kalbėjo Šaras.

reklama

– Pradžia buvo kiek prastesnė, kokie sprendimai padėjo sugrįžti ir kovoti taškas į tašką? – žurnalistai Pirėjuje paklausė Š. Jasikevičiaus.

– Žinote, čia svarbiausia „detalizmas“. Svarbios detalės, kiekvienos atakos puolime ir gynyboje išpildymas, neduodant jiems nieko už dyką. Kažkur tai davėm, bet aš suprantu vyrus – dauguma jų tokioje atmosferoje ir situacijoje žaidžia pirmą sykį ir galvoju, kad tai bus gera pamoka. Turime eiti į priekį, nes serijos metu svarbu yra gerinti žaidimą.


– Turbūt didžiuojatės savo vyrais, kurie atstovėjo sunkiais momentais?

– Taip, labai didžiuojuosi. Vyrai kentėjo. Neįmanoma žaisti idealiai, o mes to net ir nelaukėme. Buvo labai svarbu nedaryti tų pačių klaidų po kelis kartus. Dabar pasižiūrėsime ramiai ir turime eiti toliau. Sakau, po kažkokių rungtynių džiaugiesi, tačiau dabar čia dar nieko neįvyko. Daug kas sako, kad atkrintamųjų serija prasideda tada, kai laimi išvykos komanda – tai serija prasidėjo. Ir dabar ji jau bus tikrai, mes turime gerinti žaidimą, jei norime eiti toliau.

– Vassilis Spanoulis puikiai pradėjo rungtynes, tačiau vėliau pavyko jį atvėsinti. Ar padėjo jo nuvarginimas?

– Nežinau, negaliu atsakyti už jį. Faktas, kad jis yra šių rungtynių žaidėjas ir panašaus Spanoulio mes ir tikėjomės – tokio, kuris pataiko daug sudėtingų metimų. Reikia dar labiau susikoncentruoti į detales, išanalizuoti, ką padarėme ir, svarbiausia, neužmigti ant laurų.

– Sakėte, kad neįmanoma sužaisti tobulai, tačiau 7 padarytos klaidos tikriausiai yra skaičius netoli tobulumo?

– Kai kuriais momentais mums gal kiek pasisekė, „Olympiakos“ trečiojo kėlinio pabaigoje pagerino savo intensyvumą ir pradėjome žaisti ties pražangos riba bei truputį palūžome. Reikia laukti šito, kad jie kabinsis į atlapus iš paskutiniųjų už 48 valandų ir mes turime būti tam pasiruošę. Negalime nusileisti nė vienu centimetru nė vienoje aikštės dalyje.

– 8 blokai – nekasdienis skaičius jūsų komandai. Kiek gera buvo gynyba baudos aikštelėje?

– Mes, kaip komanda, negarsėjame blokais, tad tai buvo daugiau užsivedimo ir atsidavimo klausimas. Niekada neakcentuoju blokų, tad net nežinau, kaip atsakyti į šį klausimą.

– Brandonas Daviesas jau antrą kartą paeiliui prieš „Olympiakos“ sužaidžia puikiai. Ar tai – palankus varžovas?

– Sunku pasakyti, reiktų jo klausti. Mes stengiamės žaisti pagal žaidybinį planą. Jie yra labai gerai besiginanti komanda, dėl ko mums labai sunku pulti, tad reikia kentėti ir kentėti, o kažkuriuo momentu smogti. Taip mes ir darėme. Labai svarbūs buvo ir Milaknio tritaškiai. Reikia žaisti geriau, – sakau, kuo ši serija eis ilgiau, tuo varžovai jausis labiau savoje stichijoje, tad mes turime jausti šią atmosferą, į viską geriau reaguoti ir nedaryti paprastų klaidų.

– Paprastai pataupote minutės pertraukėles, bet šį kartą gana anksti paėmėte pauzę po pertraukos.

– Po rungtynių su Dariumi diskutavau, ar paskubėjau. Jaučiau, kad kažkiek rungtynės tolsta nuo mūsų. Ar paskubėjau? Nežinau, būtų įdomu iš naujo pasižiūrėti vaizdo įrašą. Galbūt paskubėjau. Svarbu būdavo išlikti tame atstume, kur galime smogti. Mes juos nervinome, nes buvome šalia. Po blogo starto buvome šalia.

– Rungtynių pabaigoje Paulius Jankūnas pataikė Kareemo Abdul-Jabaaro vertą „kablį“. Kaip viskas atrodė iš šono?

– Nekaip (juokiasi). Jau iki tol man atrodo turėjome plius keturis, tad viskas gerai. Varžovai irgi pataikė daug sunkių metimų.

– Įžaidėjai pirmoje pusėje puolime atrodė blankiai, tačiau Pangosas, panašu, po pertraukos gerokai pasitempė?

– Buvo labai svarbu po antrojo kėlinio neatsilikti dideliu taškų skirtumu ir būti toje zonoje, iš kurios galėtume smogti, ką mes ir padarėme. Nors antrojo kėlinio pabaiga susiklostė labai blogai. Bet yra kaip yra, reikia kuo greičiau užmiršti ir ruoštis kitoms rungtynėms – tai yra serija, o ne vienos rungtynės.

reklama