Trilerį ir pratęsimą Pirėjuje išgyvenęs „Žalgiris“ ketvirtfinalį pradėjo pergale!

2018-04-18 20:57

Pirmą kartą po 19 metų pertraukos į ketvirtfinalį patekę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai jį pradėjo įspūdinga pergale.

Dar pirmajame kėlinyje 15 taškų deficitą turėjęs, tačiau varžovus pavijęs ir šaltakraujiškai pratęsimą sužaidęs Kauno klubas išvykoje 87:78 palaužė Pirėjo „Olympiakos“ komandą ir perėmė iš jos namų aikštės pranašumą išsiverždamas į priekį serijoje 1-0.

Pergalė pirmosiose serijos rungtynėse reiškia, kad kauniečiai turės galimybę seriją užbaigti jau kitą savaitę Kaune. Tiesa, prieš tai dar laukia antroji akistata Pirėjuje, kuri vyks penktadienį.

Šio vakaro rungtynės Graikijoje klostėsi panašiai, kaip paskutinė reguliariojo sezono akistata tarp tų pačių ekipų toje pačioje Taikos ir draugystės stadiono arenoje. Vangiai rungtynes pradėję žalgiriečiai sužaidus 9 min. atsiliko net 8:23, tačiau nesutriko ir dar antrajame kėlinyje pavijo varžovus bei išlygino rezultatą 32:32.

Po pertraukos „Olympiakos“ ne sykį bandė atitrūkti, tačiau Vassilio Spanoulio vedamos komandos spurtus vis numalšindavo laiku susizgribdavę žalgiriečiai. Galiausiai, viskas sprendėsi lemiamu rungtynių momentu.

Artūras Milaknis pataikė tritaškį likus mažiau nei 50 sek., taip sukurdamas „Žalgiriui“ 3 taškų pranašumą, bet kitoje aikštės pusėje tuo pačiu atsakė V. Spanoulis ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Jame vadžias jau kontroliavo svečiai iš Kauno. Po tritaškį pataikė A. Milaknis ir Edgaras Ulanovas, du taškus su pražanga pridėjo įspūdingas rungtynes žaidęs Brandonas Daviesas ir kauniečiai jau pirmoje ketvirtfinalio akistatoje pateikė staigmeną bei nukovė tituluotus varžovus.

Fantastiškas rungtynes „Žalgirio“ gretose sužaidė Brandonas Daviesas. Visų rungtynių metu tvirtu komandos ramsčiu buvęs vidurio puolėjas gerino karjeros rekordus ir pelnė 21 tašką, atkovojo 8 kamuolius (iš jų net 6 puolime), blokavo 3 varžovų metimus ir surinko 26 naudingumo balus.

Graikų ekipos negelbėjo net ir geriausias rungtynes prieš Lietuvos čempionus sužaidęs V. Spanoulis, kuris pataikė 5 tritaškius iš 12 bei pelnęs 25 taškus ir surinkęs 9 rezultatyvius perdavimus susitikimą baigė turėdamas 20 naudingumo balų. Tiesa, gynėjas padarė ir 6 klaidas.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 25 (5/12 trit., 9 rez. perd., 6 kld.), Georgios Printezis 12, Ioannis Papapetrou 11, Vangelis Mantzaris 9.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 21 (8 atk. kam.), Kevinas Pangosas 20 (6 rez. perd.), Artūras Milaknis 16 (4/10 trit.).

Mačo eiga:

Rungtynės prasidėjo klampiai ir nervingai, o „Žalgirio“ klaidas gynyboje išnaudoję Pirėjo krepšininkai netruko įgyti 5 taškų pranašumo (9:4). Vassilio Spanoulio reidų ir perdavimų nesustabdę žalgiriečiai įpusėjus kėliniui atsiliko jau 15:6, o pavojingą varžovų spurtą dvitaškiu nutraukė Brandonas Daviesas. Vis tik po minutės pertraukėlės „Olympiakos“ pelnė 5 greitus taškus ir ėmę dar labiau tolti (20:8) iššaukė dar vieną Šaro pertraukėlę. Graikai vienu metu jau pirmavo 15 taškų skirtumu, bet žalgiriečiams pavyko kiek priartėti (23:12).

Antrojo kėlinio pradžioje spurtą iki 8:0 pratęsę žalgiriečiai priartėjo iki 23:16, o kėlinio viduryje pirmuosius svečių tritaškius iš to paties kampo smeigė Kevinas Pangosas bei Artūras Milaknis, sumažindami skirtumą jau tik iki 5 taškų (29:24). Fantastiškai pirmoje rungtynių pusėje rungtyniavo Brandonas Daviesas, o po Beno Udriho dvitaškio komandas jau teskyrė 2 taškai (31:29). „Olympiakos“ ir toliau strigo žalgiriečių gynyboje, o po Aarono White'o tritaškio rezultatas tapo lygus (32:32). Vis tik pirmąją rungtynių dviem tritaškiais užbaigė V. Spanoulis ir „Žalgiris“ į rūbinę išėjo atsilikdamas 38:32.

Trečiąjį kėlinį V. Spanoulis pradėjo dar vienu tolimu metimu, bet K. Pangosas atsakė dviem ir įpusėjus ketvirčiui žalgiriečiai po B. Davieso metimo pirmą kartą nuo ankstyvo pirmojo kėlinio išsiveržė į priekį (45:46). Tiesa, tuomet pasipylė klaidos, o Vangelis Mantzaris vėl sugrąžino „Olympiakos“ trapią persvarą (49:46). Pirėjo arenoje susirinkusius žiūrovus dar labiau ant kojų pakėlė ketvirtas V. Spanoulio tritaškis (52:46). Šeimininkai jau ėmė pavojingai tolti, kai antrasis A. White'o tritaškis vėl grąžino „Žalgirį“ arčiau graikų (54:51). Prieš lemiamą ketvirtį „Olympiakos“ išlaikė 3 taškų pranašumą (56:53).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje pirmuosius taškus rungtynėse pelnė P. Jankūnas, o „Žalgiris“ vėl išsiveržė į priekį (56:57). Tiesa, netrukus B. Daviesas buvo nubaustas nesportine pražanga, o tuo pasinaudojusi „Olympiakos“ pelnė 7 taškus per ataką (63:57). Sėkmingą Pirėjo klubo atkarpą pakeitė A. Milaknio tritaškis, o įpusėjus kėliniui du taškus su pražanga pelnė K. Pangosas (65:63). Netrukus nesportinę pražangą gavo ir Jamelis McLeanas, o „Žalgiris“ vėl išsiveržė į priekį (65:66). Prasidedant paskutinei minutei rezultatas buvo lygus 69:69, tačiau tuomet tritaškį smeigė ir žalgiriečius į priekį išvedė A. Milaknis (69:72). Vis tik kitoje atakoje tritaškį smeigė V. Spanoulis, o per likusį laiką nei B. Daviesui, nei V. Mantzariui pasižymėti nepavyko ir komandoms tenka žaisti pratęsimą (72:72).

Papildomas penkias minutes sėkmingiau pradėjo „Žalgiris“. Po tritaškį pataikė A. Milaknis ir E. Ulanovas, o kauniečiai įgijo didžiausią persvarą rungtynėse (76:80). Puikiai pratęsimą užbaigę žalgiriečiai užtikrintai nutolo ir šventė pergalę.