Policija likvidavo vieną pavojingiausių gaujų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje

Antradienį Lietuvos kriminalinės policijos biuras surengė plataus masto policijos operaciją, kurios metu sudavė milžinišką smūgį Kamuolinių grupuotei. Ši grupuotė vadinama viena stambiausių ir žiauriausių pastarojo meto organizuoto nusikalstamumo susivienijimų.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas teigė, kad ši grupuotė – viena pavojingiausių ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.

reklama

„Išskaidėme vieną pavojingiausių gaujų ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje ir įrodėme, kad esame patikimas partneris. Kalbame apie paties aukščiausio rango grupuotės narius, galiu teigti, kad šios grupuotės veikla yra pabaigta“, – sakė L. Pernavas.

Antradienį ryte vienu metu Kaune buvo suimti 19 asmenų, tarp kurių ir grupuotės lyderis Giedrius Janonis. Didžiajai daliai įtariamųjų paskirtas suėmimas nuo 2 iki 3 mėnesių, dėl likusių įtariamųjų teismas dar sprendžia.

Gauja įtariama narkotinių medžiagų, ginklų kontrabanda, sunkiais kūno sužalojimais, ginkluoto susivienijimo kūrimu, tiriamos ir galimos žmogžudystės. Įtariamųjų turtas konfiskuotas, jis vertinamas milijonine išraiška.

reklama

Operacijoje dalyvavo „Aras“, mobiliosios policijos pajėgos. Sulaikyti visi asmenys, buvo atlikta daugiau nei 100 kratų, jos vyks ir toliau. Kratų metu buvo rasta daug turto, prabangūs automobiliai „Porsche“, „Tesla“, „Mercedes Benz“. Įtariamieji mėgo prabangų gyvenimą ir jo neslėpė, suėmimas jiems buvo iš tiesų netikėtas.

„Jie tikėjosi gyventi ramiai, kai buvo pasibelsta į namus, jie to nesitikėjo, jie tikėjosi būti nesusekti. Ši grupuotė yra gan aukšto lygio, kalbant apie kontrsekimo priemones, išvystyti buvo komunikacijos būdai, kodai“, – sakė Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Andžejus Roginskis.

Pareigūnai tikina, kad tokių grupuočių, kurios naudoja daug konspiracijos priemonių, tyrimai užtrunka gana ilgai.

„Noriu išsiųsti aiškią žinutę norintiems daryti nusikaltimus, kad Lietuvos policija yra stipri ir kiekvienas sulauks rimto atsako, o Lietuvos gyventojai bus apsaugoti. Mūsų prioritetas – žmogaus gyvybė ir sveikata, jiems apsaugoti skirsime visas pajėgas. Didžiuojuosi visais pareigūnais ir kiekvienu, kuris prisidėjo prie operacijos vykdymo“, – pridūrė L. Pernavas.

reklama

Policija likvidavo vieną pavojingiausių gaujų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje

Policijos spaudos konferencija
+21