Naujas kelias neatlaikė nė metų. Kaip pasielgė Širvintų merė Ž. Pinskuvienė?

Kelio remonto ypatumai Širvintose
Kelio remonto ypatumai Širvintose
© Virginijus Sarpauskas

Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės ataskaitos 11 puslapyje – įspūdingos duobėto ir ką tik išasfaltuoto kelio nuotraukos. Dar 2017 m. gegužę merė kaltino buvusiuosius, kad sumos gaunamos rajono keliams tokios pačios, tačiau dabar darbų padaroma kur kas daugiau. Štai tą pačią vasarą jau išasfaltuota Jauniūnų gyvenvietės Pievų gatvė, ir tradiciškai ja einanti nusifotografuoja merė. Suprask, žmogau, eina ta, kurios dėka išlietas asfaltas.


Kelio remonto ypatumai Širvintose© Virginijus Sarpauskas
Pievų gatvės vaizdas „Širvintų krašto“ straipsnyje ir Ž. Pinskuvienės ataskaitoje.


Kelio remonto ypatumai Širvintose© Virginijus Sarpauskas

Natūralu, kad gatvės asfaltuojamos, kad kur kas ilgiau jos tarnautų žmogui netvarkomos. Juk nereikia duobių lyginti, greideriuotiTačiau Jauniūnuose naujai asfaltuota gatvė tvėrė neilgai. Po žiemos visas asfaltas suskilinėjo, matyti asfalto nelygumai, net volo vėžės. O juk kiekvienas vairuotojas žino, kad eismo įvykio metu kartais ir mažiausias kelio nelygumas gali tapti lemiamas.

Visa laimė, kad brokas buvo pripažintas. Dar pirmadienį fotografuotas nė metų netarnavęs asfaltas buvo sueižėjęs ir sutrūkinėjęs, o štai šeštadienį jis jau užlipintas. Tik… Nejau mes tik lopyto kelio verti? Nejau nėra jokių garantijų naujai tiestam keliui? Ar milžiniškus pinigus sumokėjome tam, kad broką padariusi įmonė tik paklijuotų skyles? Gal vis tik kokybė yra gerokai svarbesnė už kiekybę? Gal geriau mažiau asfaltuotų kelių, bet tarnaujančių ilgą laiką?


Kelio remonto ypatumai Širvintose© Virginijus Sarpauskas

Ar šiam keliui negalioja garantija?

Prisiminkime, Lietuvoje jau buvo nustatytų panašių incidentų. Štai Šakių mieste įmonei paklojus nekokybišką asfaltą ant tilto buvo pasiūlyti du sprendimo būdai: palikti esamą brokuotą dangą, tačiau rangovui nemokėti pinigų už asfalto dangos keitimą arba „Tilts“ turėtų pakeisti esamą brokuotą asfalto dangą savo lėšomis. Pastarąjį variantą pasirinkusi rangovų įmonė iškart ėmėsi taisyti savo darbo broką – išardė brokuotą asfaltą ir išliejo naują.

Gal reikėtų paimti pavyzdį iš taupiųjų suvalkiečių ir to paties pareikalauti iš įmonės, asfaltavusios Pievų gatvę? Juk pinigai mokėti už kokybišką kelią. Ar išdrįs tai padaryti rajono vadovės?

Beje, sulaukėme skaitytojų pranešimų, kad panaši situacija pernai asfaltuotose gatvėse Šiaulių, Širvintų, Družų, Vileikiškių ir Gudulinės kaimuose, taip pat Širvintose Kalnalaukio gatvėje. 

reklama