Neatleistinas aplaidumas: pragaištingas gaisras Kemerove kilo dėl nenuvalyto sniego nuo stogo

Kemerovo prekybos centras po kovo 25 dienos gaisro
Kemerovo prekybos centras po kovo 25 dienos gaisro
  © SCANPIX
Alfa.lt
2018-04-16 20:29

64 aukas nusinešęs gaisras Kemerovo pramogų centre įvyko dėl itin aplaidžios priežasties.

Kaip skelbia Rusijos žiniasklaida, gaisras prekybos centre „Žiemos vyšnios“ kilo dėl trumpo jungimosi, kurį sukėlė nutekėjęs vanduo nuo stogo, kuris susidarė nuo tirpstančio sniego.

Tyrimas atskleidė, kad pradėjęs tirpti sniegas nebuvo valomas nuo stogo, o susidaręs vanduo nutekėjo stogu, patekęs pro tarpus užliejo elektros instaliaciją ir laidus, dėl ko kilo trumpas jungimas, kuris įplieskė pragaištingą gaisrą.

Pirminiais duomenimis, gairas įsiplieskė ketvirtajame aukšte, kur buvo įrengta vaikų žaidimo aikštelė.

Ekspertai skelbia, kad pirmiausia užsidegė plastiko šviestuvas, o nuo jo liepsna persimetė į kitus objektus, o vėliau apėmė didelę prekybos centro dalį.

reklama

Tyrėjai taip pat atskleidė, kad įspėjimas dėl kilusio gaisro nesureagavo automatiškai ir buvo įjungtas tik po kurio laiko rankiniu būdu.

Iš karto po gaisro Rusijos Kemerovo miesto teismas nurodė sulaikyti dviem mėnesiams generalinę direktorę bendrovės, kuriai priklausė per daugybę aukų pareikalavusį gaisrą sudegęs prekybos centras „Žiemos vyšnia“.

Julija Bogdanova kaltinama pažeidus priešgaisrinės saugos reikalavimus, dėl ko žuvo žmonės, pranešė „Interfaks“.

Tyrėjų teigimu, įmonė „Kemerovo konditerijos kombinatas“ buvo ne kartą įspėta dėl nepakankamos pastato, iš gamyklos perdaryto į prekybos centrą, saugos. Per statybos darbus esą buvo apsunkinta žmonių evakuacija iš patalpų, o taip pat pažeistos priešgaisrinio perspėjimo ir automatinio gaisro gesinimo sistemos.

Manoma, kad direktorė J. Bogdanova į perspėjimus niekaip nereagavo. Ji pati teigia nieko apie kritinius trūkumus nežinojusi.

reklama

Taip pat buvo sulaikyta ir buvusi Kemerovo miesto statybų inspekcijos vadovė Tanzilija Komkova. Ji kaltinama piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.

Tyrėjų teigimu, būtent T. Komkova nesiėmė būtinų priemonių, kad nutrauktų nesaugaus prekybos centro eksploataciją.

Anksčiau gaisro „Žiemos vyšnioje“, per kurį kovo 25 dieną žuvo mažiausiai 64 žmonės, tarp jų 40 vaikų, byloje buvo sulaikyti penki asmenys. Tarp jų - prekybos centro vadovė, pastato priešgaisrinės saugos viršininkas ir apsauginis, kaip manoma, nepaisęs gaisro pavojaus signalo.

Neatleistinas aplaidumas: pragaištingas gaisras Kemerove kilo dėl nenuvalyto sniego nuo stogo

Kemerovo prekybos centras po kovo 25 dienos gaisro
+12