Baltieji rūmai: JAV „artimiausiu metu“ nuspręs dėl naujų sankcijų Rusijai

Baltieji rūmai
Baltieji rūmai
  © SCANPIX
BNS
2018-04-16 18:16

JAV pareigūnai artimiausiu metu priims sprendimą dėl naujų sankcijų Rusijai, pirmadienį paskelbė Baltieji rūmai.

„Nagrinėjame klausimą dėl papildomų sankcijų Rusijai, ir sprendimas dėl to bus priimtas artimiausiu metu“, – naujienų agentūra „Bloomberg“ pirmadienį citavo Baltųjų rūmų atstovę Sarah Sanders (Sarą Sanders).

Sekmadienį JAV ambasadorė prie Jungtinių Tautų Nikki Haley (Niki Heili) pranešė, kad Vašingtonas yra pasirengęs paskelbti naujų sankcijų Maskvai dėl numanomos cheminės atakos Sirijoje.

„Pamatysite, kad sankcijos Rusijai bus įvestos. Apie jas sekretorius (Steve'as) Mnuchinas paskelbs pirmadienį, jeigu to dar nepadarė“, – interviu televizijos CBS laidai „Face the Nation“ sakė diplomatė.

„Jos bus nukreiptos į bet kokio pobūdžio įmones, kurios buvo susijusios su Assadu ir cheminio ginklo panaudojimu“, – pridūrė ji.

reklama

Šios sankcijos bus paskelbtos praėjus kelioms dienoms po JAV, Prancūzijos ir Britanijos karinio smūgio Sirijai. Taip jos atsakė į Dumos mieste įvykdytą balandžio 7 dienos ataką, galimai įvykdytą cheminiu ginklu. Per šį išpuolį, dėl kurio kaltinamas Damaskas, žuvo 40 žmonių. Damasko režimas šiuos kaltinimus neigia.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.