LKL debiutuos nauja komanda? Lyga laukia „Vyčio“ atsakymo

Šakių Vyčio krepšininkai (D. Lukštos nuotr.)
Šakių Vyčio krepšininkai (D. Lukštos nuotr.)
Alfa.lt
2018-04-16 16:15

Lietuvos krepšinio lyga (LKL) į savo gretas pasirengusi priimti naują narį. Šakių „Vytis“ iškovojo teisę kitą sezoną dalyvauti „Betsafe-LKL“ čempionate. LKL laukia „Vyčio“ sprendimo dėl ateities.

„Jau pasveikinome klubo vadovus šeštadienį per NKL finalo ketverto varžybas, – teigė LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas, kartu su LKL prezidentu Remigijumi Milašiumi stebėjęs finalines NKL kovas Jonavoje. – O šiandien išsiuntėme klubui informaciją, kad laukiame jų sprendimo, ir nurodėme sąrašą kriterijų.“

reklama

„Vytis“ iškovojo trečią vietą NKL pirmenybėse, bet finale žaidė Kauno „Žalgirio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ dubleriai. Pagal LKL nuostatus LKL antrinės komandos nepretenduoja dalyvauti LKL čempionate, o kelialapis į aukštesnį divizioną atitenka geriausiai po dublerių pasirodžiusiai, bet ne žemiau nei trečiąją vietą užėmusiai komandai.

LKL paprašė „Vyčio“ klubo iki balandžio 27 d. informuoti lygos atstovus, ar ketina pasinaudoti iškovota galimybe dalyvauti kito sezono „Betsafe-LKL“ čempionate.

Pagal LKL nuostatus, licencijos siekiantis klubas privalo atitikti vadybinę ir organizacinę struktūrą, sporto bazių, biudžeto ir kitus aukštesnės lygos keliamus kriterijus.

reklama

Du pagrindiniai kriterijai – atitikti minimalius biudžeto ir sėdimų vietų arenoje reikalavimus.

Nuo ateinančio sezono „Betsafe-LKL“ čempionato dalyvių minimalus biudžetas privalo siekti 400 tūkst. eurų (iki šiol jis yra 350 tūkst. eurų), o namų arenoje turi būti įrengta mažiausiai 1200 sėdimų vietų.

Pareiškęs norą kitą sezoną dalyvauti „Betsafe-LKL“ čempionate ir atitikęs kriterijus, „Vytis“ pakeistų paskutinę vietą šį sezoną „Betsafe-LKL“ čempionate užėmusią komandą.

Šiuo metu paskutinę vietą čempionate užima Prienų-Birštono „Vytautas“ (7 pergalės iš 31 galimos), atsiliekantis nuo Alytaus „Dzūkijos“ ir Kėdainių „Nevėžio“ (po 9 pergales).

reklama