Įspūdingi kadrai: ugniagesiai automobiliu nėrė tarp siaučiančių liepsnų

Alfa.lt
2018-04-16 16:13

Australijos ugniagesiai išplatino stulbinamą vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip jų automobilis neria tiesiai tarp siaučiančių liepsnų.

Naujojo Pietų Velso valstijos gelbėtojai skubėjo atremti ugnies, artėjusios prie Holsvorčio miestelio netoli Sidnėjaus, kai prieš jų akis atsivėrė pragariškas vaizdas. Krūmynų gaisras supo kelią iš abiejų pusių ir kėsinosi ugniagesius atkirsti. Nieko nepaisydami, šie važiavo toliau.

Australijoje šie vaizdai sutikti su neslepiamu susižavėjimu. „Akivaizdu, kad jūs, vaikinai ir merginos, užsidirbate savo pinigus, ir tokia akistata leidžia parodyti bendruomenei, kaip gali atrodyti jūsų darbo diena, – rašė vienas komentatorių socialiniame tinkle. – Aš visiškai rimtai sakau: gaila, kad jūs negaunate lygių atlyginimų su futbolininkais ir kriketininkais. Turėtų taip būti.“

Kitas komentatorius pridūrė: „Vau, beprotiška pagarba tiems drąsiems ugniagesiams; negaliu patikėti, kad jie į tai važiuoja.“

Šeštadienį po pietų įsiplieskęs gaisras nuniokojo nemažą Sidnėjaus apylinkių teritoriją, tačiau žmonių aukų pavyko išvengti. Kai kuriais atvejais ugniagesiams pavyko sustabdyti liepsną prie pat pastatų. Buvo imtasi atsargumo priemonių ir Holsvorčio karinėje bazėje bei Lukas Heitso branduoliniame reaktoriuje.

reklama

Naujojo Pietų Velso policija paskelbė turinti įtarimų, kad gaisras galėjo būti sukeltas tyčia arba kilti dėl žmonių neatsargumo. Šeštadienį toje vietovėje nebuvo užfiksuota žaibavimo.

Jei pavyktų nustatyti atsakingus asmenis ir įrodyti jų kaltę, pagal griežtus valstijos įstatymus jiems grėstų iki 25 metų kalėjimo.

„Tai yra visiškai liguista ir pasibaisėtina. Kaip kas nors drįsta sąmoningai įžiebti ugnį ir sukelti grėsmę pirmiausia tiems vyrams ir moterims, kurių dauguma yra savanoriai ir kurie rizikuoja savo gyvybėmis, kad suvaldytų tas liepsnas, maža to, dar sukelti grėsmę kitiems bendruomenės nariams: ar tai būtų žmonės namuose, ar verslais ar iš tiesų keliautojai?“ – piktinosi Naujojo Pietų Velso kaimiškųjų vietovių ugniagesių tarnybos komisaras Shane’as Fitzsimmonsas.

Australijos premjeras Malcolmas Turnbullas sekmadienį dėkojo gelbėjimo tarnyboms už pasiaukojamą darbą.

„Šiuo metu yra neįprastai karšta, ir tai, žinoma, kelia didelį susirūpinimą. Tačiau mes turime tvarkytis su tuo, ką mums numeta Motušė Gamta, ir kuo blogiau su australais elgiasi gamta, tuo geriau pasirodo australiška dvasia“, – sakė jis.