Netikėtą antausį LeBronui tėškusią D. Sabonio komandą motyvavo „Cavaliers“ savininko žodžiai

Alfa.lt
2018-04-16 13:30

Indianos „Pacers“ komanda sekmadienio vakarą padarė tai, kas pastaraisiais metais NBA lygoje tapo neįsivaizduojamu dalyku.

Klivlando „Quicken Loans“ arenoje šeimininkavę Nate‘o McMillano auklėtiniai šokiravo „Cavaliers“ komandą ir jos lyderį LeBroną Jamesą, kuris pirmajame atkrintamųjų varžybų etape nebuvo pralaimėjęs nuo 2012 m., kai dar vilkėjo Majamio „Heat“ aprangą.

21 pergalė iš eilės, penkios „sausai“ laimėtos serijos ir nė vienos pralaimėtos pirmojo etapo serijos karjeroje – LeBronui šios atkrintamųjų serijos paprastai tampa tik bandymų poligonu prieš aršesnes kovas Rytų konferencijos pusfinaliuose ir finaluose.

Vis tik šį sykį viskas pasisuko kiek netikėta linkme – visą sezoną NBA gerbėjus stebinanti Domanto Sabonio atstovaujama „Pacers“ komanda dar pirmajame kėlinyje nurūko į priekį 33:12 ir atlaikę „Cavs“ šturmą antroje rungtynių pusėje iškovojo įtikinamą pergalę.

Ši pergalė Indianos lyderiui Victorui Oladipo buvo svarbi ir dėl dar vienos priežasties.

reklama

Kai praėjusią vasarą „Pacers“ iškeitė ilgametį savo lyderį Paulą George‘ą į Oklahomos „Thunder“, o mainais gavo V. Oladipo ir D. Sabonį, daugelis puolė kritikuoti Indianos klubo vadovą Keviną Pritchardą, o vienu iš tokių liežuvį laidžiusių žmonių buvo ir „Cavaliers“ savininkas Danas Gilbertas, pareiškęs, kad ilgai su mainais delsusi „Pacers“ vadovybė „galėjo iš situacijos išspausti kur kas daugiau“.

Be jokios abejonės, D. Gilberto komentarams įtaką padarė ir Indianos sprendimas neatiduoti P. George‘o pačiam Klivlando klubui – ilgai puolėjo siekę „kavalieriai“ galiausiai liko nieko nepešę. Vis tik D. Gilbertas manė, kad „Pacers“ klubui jie pasiūlė daugiau, o tokio varianto priimti nenorėję Indianos vadovai, pasak jo, pasielgė neprotingai.

Tokie „Cavaliers“ savininko žodžiai įstrigo ne tik K. Pritchardui, bet ir pačių mainų dalyviui – V. Oladipo. Vakar jis gerokai pasistengė, kad D. Gilbertas persvarstytų savo praėjusią vasarą pasakytus žodžius.

„Pacers“ gynėjas dominavo aikštėje nuo pirmųjų mačo sekundžių, o iš viso rungtynėse pelnė 32 taškus (6/9 tritaškių), atkovojo 6 ir perėmė 4 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus, neabejotinai būdamas geriausiu žaidėju aikštėje – geresniu net už L. Jamesą.


Victoras Oladipo

Victoras Oladipo© SCANPIX

Po susitikimo V. Oladipo pripažino, kad ruošdamasis serijai prisiminė D. Gilberto prieš sezoną išreikštą nuomonę apie „Pacers“ ir „Thunder“ mainus.

„Galima sakyti, kad man tai buvo lyg į ugnį įpiltas benzinas, – po mačo ESPN sakė V. Oladipo. – Bet tai buvo taip seniai. Tuos žodžius prisiminiau neseniai, kadangi žaidžiame būtent prieš „Cavs“, tačiau man jie svarbūs. Vis tik negaliu kontroliuoti to, ką jis galvoja ir sako. Visas mano dėmesys yra nukreiptas į save patį ir tapimą geriausiu Victoru Oladipo, kokiu tik galiu būti.“

Vis dėlto D. Gilbertas nebuvo vienintelis, prieš sezoną nuvertinęs, o jo metu nepastebėjęs augančio ir į netikėtas aukštumas kylančio „Pacers“ mechanizmo. Vakarykštis mačas buvo vos antrasis Indianapolio miesto ekipos susitikimas, kurį šiame sezone transliavo nacionalinė JAV televizija – vienintelės kitos plačiąją auditoriją sudominusios rungtynės buvo „Pacers“ akistata su „Thunder“, kai Indiana nesvetingai pasitiko sugrįžusį P. George‘ą.

V. Oladipo mano, kad jo vedama ekipa reguliariojo sezono metu buvo pamirštama be reikalo.

„Visą sezoną žaidėme taip, kaip šiandien, – po pergalės Klivlande sakė „Pacers“ vedlys. – Žaidžiame kietai abiejose aikštės pusėse, tačiau į tai niekas neatkreipia dėmesio. Tik dabar, prasidėjus atkrintamosioms, žmonės pradėjo matyti mūsų žaidimą, o tai juos netgi šiek tiek šokiravo. Tačiau taip kietai ir atiduodami visą save mes žaidžiame visus metus.“

reklama

Tiesa, lengva pergalė pirmosiose serijos rungtynėse neužmigdė V. Oladipo ant laurų – gynėjas tikina puikiai suprantąs, ką lemiamose kovose gali geriausiu pasaulio krepšininku vis dar tituluojamas L. Jamesas.

„Mes puikiai suprantame, koks pavojingas yra LeBronas ir jo komanda. Žinome, kad nebus lengva, tačiau tai nereiškia, kad tiesiog išeisime į aikštę ir suskysime. Mes planuojame laimėti – štai dėl ko išsikovojome teisę žaisti šią seriją. Būtent dėl pergalės žaidžiame šį žaidimą, o dabar fokusuojamės kiekvienoms rungtynėms atskirai“, – teigė 25-erių gynėjas.

Tiesa, netikėtas šaltas dušas vakarykštėse rungtynėse L. Jameso neišgąsdino. Šešerius metus pralaimėjimų šiame sezono etape nepatyręs puolėjas po mačo kalbėdamas su ESPN išliko ramus.

„Visuomet atkrintamosiose išlikdavau ramus. Klausykite, aš atsilieku 0-1 pirmojo etapo serijoje – praeityje laimėjome pačiame finale, nors atsilikome net 1-3. Tad aš turėčiau būti paskutinis vyrukas, kurio jūs klaustumėte apie tai, kaip aš jaučiuosi“, – tvirtai kalbėjo vakarykščiame mače trigubą dublį (24 taškai, 10 atkovotų kamuolių ir 12 rezultatyvių perdavimų) užfiksavęs L. Jamesas.


LeBronas Jamesas

LeBronas Jamesas© SCANPIX


Puolėjas savo kalboje priminė žymųjį jo ir komandos sugrįžimą 2016 m. superfinale, kai 1-3 prieš „Golden State Warriors“ atsilikę „kavalieriai“ laimėjo kitas trejas serijos rungtynes bei iškovojo pirmąjį trofėjų per klubo istoriją. Vis tik ta komanda dar turėjo Kyrie Irvingą, kuris dabar jau priklauso Bostono „Celtics“, o nesėkmė prieš „Pacers“, pasak L. Jameso, bus lyg griežtas žadintuvas jo komandai, kurioje kai kurie žaidėjai pirmą kartą rungtyniauja atkrintamosiose.

„Turime vyrukų, kuriems tai pirmas kartas atstovaujant komandai tokiose svarbiose rungtynėse. Jūs visada manęs klausiate: „Ar galėtum jiems kažką pasakyti apie atkrintamąsias?“ Klausykite, geriausias mokytojas yra patirtis, o jie ją šiandien ir gavo. Manau, kad visi antrosiose rungtynėse bus ramesni ir tiksliau atliks dalykus, kuriuos reikia padaryti. Tai dar – tik pradžia“, – žadėjo L. Jamesas.

Vis dėlto „Pacers“ jau pademonstravo, kad su jais teks skaitytis net ir Rytų konferencijos favoritais vadinamiems varžovams. Visą sezoną į daugelio NBA gerbėjų akiratį nepatekusi komanda tėškė rimtus argumentus bei jau trečiadienio naktį sieks juos paversti persvara, kurią gali būti sunku panaikinti net ir nenugalimajam LeBronui.

NBA pasaulis pradeda vertinti D. Sabonio atstovaujamą komandą.

Netikėtą antausį LeBronui tėškusią D. Sabonio komandą motyvavo „Cavaliers“ savininko žodžiai

Victoras Oladipo ir LeBronas Jamesas
+11