„Vytauto“ viltis išlikti LKL gaivinantis V. Šeškus tikisi karštos sezono pabaigos

Virginijus Šeškus
Virginijus Šeškus
  © Paulius Peleckis
Alfa.lt
2018-04-16 10:59

Ant bedugnės krašto atsidūręs Prienų-Birštono „Vytauto“ klubas ima kapanotis iš labai nemalonios situacijos.

Nuo Ballų atvykimo sausio pradžioje 10 pralaimėjimų per 11 Lietuvos krepšinio lygos rungtynių patyrę prieniškiai vienu metu nuo išlikimą pirmenybėse garantuojančios 9 vietos buvo atitolę jau 3 pergalėmis, tačiau per praėjusią savaitę nukovė abu artimiausius savo konkurentus – ketvirtadienį Kėdainiuose 96:79 susidorojo su „Nevėžiu“, o vakar namie 74:63 parklupdė ir Alytaus „Dzūkiją“.

Nors Prienų-Birštono ekipa su 7 pergalėmis per 31 rungtynes lieka paskutiniai, jų viltis sugrįžti į kovą dėl išlikimo atgaivino ne tik pasiektos pergalės, bet ir įgyti tarpusavio pranašumai su pagrindiniais varžovais – jei „Vytautas“ pavytų po 9 laimėjimus turinčius „Nevėžį“ arba „Dzūkiją“, būtent Virginijaus Šeškaus auklėtiniai turnyrinėje lentelėje būtų aukščiau.

„Noriu pasidžiaugti, labai malonu, kad mes dar liekame kovoje. Dabar mūsų laukia labai sunki išvyka į Uteną, bandysime ten kovoti, bandysime ir su „Šiauliais“, o jei išlaikysime tokį žaidimą, kaip dabar, tai ir su Klaipėda („Neptūnu“ – Alfa.lt). Jau būtume išėję atostogų ir po rungtynių su Kėdainiais, ir šiandien (jeigu būtų patirti pralaimėjimai – Alfa.lt), bet dabar atostogauti dar anksti“, – džiaugėsi „Vytauto“ treneris.

Tiesa, jo nuotaiką savaitgalį kiek sugadino netikėta „Nevėžio“ pergalė – kėdainiškiai šeštadienį 99:87 nokautavo pirmajame ketverte esantį Panevėžio „Lietkabelį“ ir nepaisydami „Vytauto“ pergalės išlaikė prieš juos dviejų taškų atstumą. Vis tik V. Šeškus viltingai žvelgia į ateitį – jau ateinančiame ture „Dzūkija“ ir „Nevėžis“ žais tarpusavyje, o Kėdainių komandos likusio sezono metu laukia itin sudėtingi uždaviniai – vidurio Lietuvos komanda dar kovos ir su „Neptūnu“, ir su Vilniaus „Lietuvos rytu“, ir su Kauno „Žalgiriu“.

reklama

„Stengiamės neiškristi iš lygos. Dabar atsiliekame dviem taškais tiek nuo „Dzūkijos“, tiek nuo „Nevėžio“. Jie kitas rungtynes žais tarpusavyje, tad viskas priklauso nuo mūsų. Turime pasiimti pergalę išvykoje ir tada jau tikrai bus karšta pabaiga“, – įnirtingos kovos LKL lentelės apačioje sezono finiše laukia V. Šeškus.

Dar prieš kelias savaites tiems patiems „Dzūkijai“ ir „Nevėžiui“ nusileidę prieniškiai buvo vienoje giliausių sezono duobių. Kas pasikeitė, kad V. Šeškaus komanda pagaliau pradėjo skinti pergales ir pirmą kartą per daugiau nei penkis mėnesius džiaugėsi dviem laimėjimais iš eilės?

„Mes su vyrais pašnekėjome ir matome, kad nėra kur trauktis. Po tų rungtynių Anglijoje šnekėjome, ir aš matau, kad vyrai jaudinasi, nori išlikti. Ne paslaptis, kad, jeigu komanda paskutinė liktų, tai būtų ir piniginės nuobaudos. Tačiau matyti, kaip vyrai dabar žaidžia, man malonu. Kiekvienas į aikštelę išėjęs žaidėjas įneša savo indėlį. O svarbiausia, kad nebėra pykčių iš žaidėjų, jeigu jie nežaidžia. Seniau būdavo pakeiti ir... Nebėra tokio piktumo kaip anksčiau“, – pakitusią komandos atmosferą gyrė V. Šeškus.

Dar vienas aiškus komandos pokytis – sumažėjęs brolių Ballų žaidimo laikas aikštėje. Jeigu LaMelo LKL susitikimuose ir taip rungtyniavo retai, o pastarosiose dvejose rungtynėse apskritai nepakilo nuo suolo, tai rezultatyviausiu komandos žaidėju spėjęs tapti LiAngelo V. Šeškaus pasitikėjimą po truputį prarado pastaruoju metu. Kėdainiuose jis žaidė 18 minučių, o vakar taip pat nenudžiugino komandos stratego – per nepilnas 11 minučių pataikė 3 dvitaškius iš 6, pelnė 6 taškus, tačiau spėjo pramesti net penkis tolimus metimus.

„Gelo rungtynės šiandien nėjo, kaip jau sakiau Kėdainiuose, žais tie, kurie iš tikrųjų žaidžia. Šiandien Gelo mes davėme tik 11 minučių, tačiau... Man labai patinka – 9, 6, 13, 7, 8 taškai – visi žaidėjai juos pelno“, – žiūrėdamas į statistikos protokolą vardijo ir džiaugėsi V. Šeškus.

Prienų-Birštono komandos simboliui šis sezonas – itin permainingas, tačiau pamažu iš duobės kylančios ekipos vairininkas turi ir kuo pasidžiaugti.

„Apie šitą sezoną galėčiau parašyti knygą. Nuo pačios rugpjūčio pradžios, kai išvažiavo Valeika, Miniotas gavo traumą, taip pat nepataikėme su užsieniečiais, Klimavičius gavo traumą... Baisu. O jau istorijos po Naujųjų metų gal geriau nepasakosiu. Tačiau labai gerai, kad stengiamės susitvarkyti su finansiniais dalykais, – lyga pasakė, kad kiekvieną klubą dėl licencijos labai stipriai tikrins. Dabar yra klubų, kurių skolos yra dar didesnės“, – netiesiogiai apie „Nevėžį“ užsiminė „Vytauto“ treneris.

V. Šeškaus auklėtinių per likusią sezono dalį laukia penkerios rungtynės: namie jie priims „Šiaulius“ ir „Neptūną“, o išvykoje kausis su „Juventus“, „Pieno žvaigždėmis“ ir paskutinėse sezono rungtynėse – su „Žalgiriu“.

reklama