Panevėžio socialdemokratų lyderis skiriasi su bičiuliais, neria į energetikos verslą

E. Gaidamavičius teigia visiškai pasitraukiantis iš politinio gyvenimo.
E. Gaidamavičius teigia visiškai pasitraukiantis iš politinio gyvenimo.
  © „Sekundės“ archyvas

Pareiškimą dėl išstojimo iš partijos E. Gaidamavičius įteikė penktadienio vakarą. Dar 2016-aisiais Seimo rinkimuose Panevėžyje Nevėžio vienmandatėje apygardoje dalyvavęs, bet į parlamentą nepatekęs socialdemokratas teigė visiškai pasitraukiantis iš politinio gyvenimo ir atsidėsiantis verslui.

„Keičiu gyvenimo stilių. Atidarome įmonę arba Kipre, arba Amerikoje, bet jau ne Lietuvoje. Verslas apims Artimuosius Rytus – Lenkiją, Baltarusiją, Ukrainą. Reikia permainų“, – sakė E. Gaidamavičius.

Naujoji įmonė užsiims energetiniais projektais, o viena iš sričių – karinė veikla, anot verslininko, nesuderinama su politika. E. Gaidamavičiaus įmonės Lietuvoje veikla šiuo metu sustabdyta.

reklama

Dabar jau buvęs socialdemokratas teigė pasitraukiantis Panevėžio skyriui palankiu laiku, likus metams pasiruošti savivaldos ir tiesioginiams mero rinkimams.

Laikinuoju skyriaus pirmininku turėtų būti paskirtas vienas iš penkių pavaduotojų: miesto Tarybos narė Janina Gaidžiūnaitė, iš Autobusų parko generalinio direktoriaus pareigų atleistas Rimantas Petukauskas, verslininkas, buvęs Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Vyžintas, Danutė Stanevičienė arba Lina Rasikevičienė.

Vadovas turėtų paaiškėti balandžio 19-ąją partijos Panevėžio skyriaus konferencijoje. Joje bus renkamas ir socialdemokratų kandidatas į miesto merus kitąmet vyksiančiuose rinkimuose. Nors skyriaus nariai iškėlė penkis atstovus, kurie varžysis dėl galimybės siekti mero posto, E. Gaidamavičiaus nuomone, rimčiausia kova konferencijoje turėtų užvirti tarp R. Petukausko ir R. Vyžinto.

Patį E. Gaidamavičių Panevėžio skyriaus bičiuliai taip pat buvo iškėlę kandidatu rungtis dėl teisės atstovauti socialdemokratams mero rinkimuose. Dar prieš metus socialdemokratas kalbėjo, kad 2019 m. nusiteikęs mesti iššūkį dabartiniam Panevėžio merui Ryčiui Račkauskui.

Socialdemokratų gretose E. Gaidamavičius skaičiuoja dešimt metų. Prieš metus jis atėjo į Panevėžio skyrių ir iš karto buvo išrinktas jo pirmininku, nugalėjęs R. Vyžintą.