Belgų kūrėjų vaizdo šou jūsų lėkštėje

„Le Petit Chef“
„Le Petit Chef“
  © Organizatoriai
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2018-03-29 09:14

Belgų Antoon Verbeeck ir Filip Sterckx įkurta audiovizualinių projekcijų kompanija „Skullmapping“ įrodė, kad fantastiškos istorijos gali vertis ne tik ant milžiniškų pastatų sienų viešosiose erdvėse, bet ir kamerinėje kelių žmonių aplinkoje. Tarkime, ant vakarienės stalo – tiesiog valgančiųjų lėkštėse. Investavę tūkstančius eurų, interaktyvią vakarienę su belgų animaciniu personažu jau siūlo ir šalia Kauno įsikūręs restoranas „Siesta“.

„Le Petit Chef“ – animuotas 58 mm dydžio šefas – sužavėjo visą pasaulį, paversdamas gastronominę restoraninę patirtį neįtikėtinu nuotykiu visai šeimai.

Patys personažo kūrėjai sako, kad „Le Petit Chef“ idėja gimė prieš kelerius metus, kai vienas klientas užsakė sukurti privačiam renginiui projekcijas, rodomas tiesiog ant svečių stalų.

„Žinoma, stalo projekcijos buvo darytos ir anksčiau, tačiau paprastai tai būdavo grafinės projekcijos. O mes sugalvojome sukurti nediduką personažą, kuris tiesiog ant stalo gamintų maistą prieš pat sėdinčiuosius, – pasakoja Antoonas ir Filipas. – Beje, tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip 3D projekcija ar holograma, iš tiesų yra įprasta video projekcija, sukurta panaudojant ypatingą optinę iliuziją, matomą žvelgiant tam tikru kampu“.


„Le Petit Chef“

„Le Petit Chef“© Organizatoriai

Mažasis šefas – jau Lietuvoje

Žavi animacija, žiupsnis humoro ir mažasis virtualus šefas, jums po nosimi vartantis kepsnius ir ritinantis sniego ledus per pusnis – idėja netruko sužavėti restoranus visame pasaulyje, nuo Londono, Paryžiaus, Romos, iki Jungtinių Arabų Emyratų. O nuo šio pavasario „Le Petit Chef“ atsikraustė ir į Lietuvą: 10 minučių kelio automobiliu nuo Kauno įsikūrusiame restorane „Siesta“ mažasis animacinis šefas pristato restorano šefo Jaroslav Orševski ruošiamus gurmaniškus patiekalus.

„Man atrodo, kad prie gero maisto visada dera geros istorijos. Kartais jas pasakojame teminiuose vakaruose, degustuodami specialia tema sukurtus patiekalus, o kartais – kaip su „Le Petit Chef“ – tiesiog dovanojame technologijų ir talentingų dailininkų sukurtą mini šou,“ – apie idėją pasakoja restorano „Siesta“ savininkė Ingrida Labutinienė.

Pasak jos, mažasis šefas sužavi ne tik vaikus – kurie mėgina sugauti ant stalo vaikštinėjantį virėją – bet ir pralinksmina suaugusiųjų kompanijas.


„Le Petit Chef“

„Le Petit Chef“© Organizatoriai

10 000 eurų investicija

Restorano „Siesta“ šeimininkė pasakoja, kad nuo idėjos apgyvendinti mažąją šefą pas save, iki jos įgyvendinimo praėjo ne vienas mėnuo: „Pirmiausia reikėjo susisiekti su filmuko autoriais, tada išsiaiškinti ir suprojektuoti techninius sprendimus, užsakyti ir sumontuoti bei sureguliuoti įrangą, pritaikyti patį filmuką mūsų restoranui“.

Nors iš pirmo žvilgsnio procesas atrodė nesudėtingas, tačiau kokybiškam sumanymo įgyvendinimui reikėjo nemažai įrangos: projektoriaus, atitinkančio nurodytus reikalavimus, garso sistemos, kompiuterio – ir visa tai privalėjo būti kuo mažiau pastebima, negadinti restorano interjero.

„Antras galvosūkis: organizuoti ir suderinti virtuvės bei salės darbuotojų darbą taip, kad viskas vyktų sklandžiai, tiksliai tuo laiku, kai reikia, – pasakoja I. Labutinienė. – Patiekalus šiam projektui sukūrė mūsų šefas Jaroslav Orševski, bet ir čia nebuvo taip paprasta, nes, iš vienos pusės, norėjome, kad patiekalai būtų panašūs į gaminamus Le Petit Chef, iš kitos pusės, jie privalo būti restoraniški, „siestiški“ bei estetiškai pateikti“.

Suvedus galutinius skaičius, mažojo belgų šefo „apsigyvenimas“ restorane „Siesta“ kainavo apie 10 000 eurų.

„Ko gero, tiesiogiai šie pinigai neatsipirks niekada. Bet tai mūsų paslaugų paketo plėtros dalis. Norime būti išskirtiniai ne tik ruošdami ypatingus patiekalus, bet ir savo svečiams suteikdami naujų įspūdžių bei emocijų,“ – sako restorano savininkė Ingrida Labutinienė.

Technologijų, meno ir gero maisto nuotykį „Le Petit Chef“ restorane galima užsisakyti keturių, šešių ar aštuonių žmonių kompanijai. 

Belgų kūrėjų vaizdo šou jūsų lėkštėje

„Le Petit Chef“
+1