6 argumentai, kodėl įsimylėti sveika

Meilė
Meilė

Meilė – nuostabus jausmas. Ji sugeba pakeisti visą gyvenimą, padaryti teigiamą įtaką žmonių savijautai. Įsimylėję tampa atsparesni stresui. Visi, kurie kada nors išgyveno meilės būseną ar šiuo metu yra įsimylėję, gali tai patvirtinti.

Vaistai nuo ligų

Meilė sugeba gydyti. Įsimylėję pacientai visada turi šansų išgyti greičiau už tuos, kurie serga depresija. Seniai žinoma, kad meilė su atsaku stiprina poros imunitetą.

Tiems, kurių santykiai su mylimuoju laimingi ir stabilūs, tokie nemalonumai kaip peršalimas ar gripas nebūna baisūs.

Veikia kaip narkotikai

Niujorko psichologai, atlikę tyrimus, nustatė, kad įsimylėjimo jausmas daro žmonėms panašų poveikį kaip kokaino dozė. Eksperimentais jie įrodė, kad tuo momentu, kai tyrimo dalyviai apžiūrinėjo savo mylimųjų nuotraukas, jų smegenų dalyje, atsakingoje už malonumą ir motyvaciją, pagausėdavo hormono dopamino, kuris paprastai išsiskiria užsiimant seksu arba valgant šokoladą.

Emocinis ryšys tarp įsimylėjusių formuojasi veikiamas hormono oksitocino, kuris išsiskiria glaudaus fizinio kontakto metu.

Pailgina gyvenimą

Iš tiesų šviesūs, malonūs jausmai daro mūsų gyvenimą laimingesnį ir gali pailginti jo trukmę.

Įrodyta, kad geranoriški, besišypsantys žmonės serga rečiau ir gyvena ilgiau. Be to, su tokiais žmonėmis bendrauti labai malonu, jie iškart palankiai nuteikia savo atžvilgiu pašnekovą.

Net per paprastą fizinį kontaktą – mylimo žmogaus rankos palytėjimą ar apkabinimą – organizme padaugėja hormono oksitocino, kuris sumažina kraujo spaudimą ir jautrumą skausmui.

Prilygsta grožio salonui

Bendravimas su mylimu žmogumi nesąmoningai verčia skirti daugiau dėmesio sau, pasirinkti sveikesnį gyvenimo būdą, teisingiau maitintis, mankštintis, palaikyti gerą fizinę formą.

Meilė ir mylimojo atsakas į ją bet kurį žmogų veikia kaip savotiškas grožio salonas. Veidas ima švytėti iš vidaus, žmogus pradeda kruopščiau rūpintis savo išvaizda, akys spindi.

Nulemia moterų svorį

Deja, ir moterys, ir vyrai iš meilės gali gauti naudos savo sveikatai tik gyvendami kartu arba palaikydami stabilius ilgalaikius santykius. Daugybę tyrimų atlikusių mokslininkų nuomone, žmonės, gyvenantys laimingoje santuokoje, daugiau rūpinasi savo sveikata, būna atsparesni stresui, rečiau suserga širdies ligomis, depresija ir gyvena ilgiau lyginant su tais, kurie nesugebėjo sudaryti laimingos poros.

Meilės jausmas suteikia ir vyrams, ir moterims jėgų ir energijos antplūdį.

Atvirkščiai atsitinka tuo atveju, kai pasitenkinimas būna tik fizinis, žmogus tik atiduoda savo energiją. Tai jį smarkiai nualina. Todėl labai svarbu, kad meilės santykiuose ir vyras, ir moteris jaustų tiek fizinį, tiek ir psichologinį komfortą.

Gana įdomiai įsimylėjimo jausmas veikia moters svorį. Paaiškėjo, kad jos svoris smarkiai priklauso nuo santykių su vyru. Mokslininkai pastebėjo, jog dauguma moterų pirmoje romano fazėje netenka svorio. Kai santykiai tampa stabilūs, jos šiek tiek papilnėja.

Pavyzdžiui, įsimylėjimo pradžioje moteris gali suliesėti 2 kilogramais. Kai tik santykiai perauga į stabilius ryšius, moteris priauga apie 4 kilogramus. Prieš vestuves merginos paprastai palengvėja 3 kilogramais, o nėštumas ir vaiko gimdymas daugumai moterų prideda papildomus 7 kilogramus.

Neištikimybė gadina sveikatą

Mokslininkai pastebėjo, kad neištikimybė savo nuolatiniam partneriui sukelia sunkią migreną.

Neištikimų savo antrosioms pusėms žmonių migrenos priežastys glūdi pasąmonėje. Net jei neištikimasis atsainiai vertina savo veiksmus, jo sieloje vis tiek atsiranda diskomfortas. Neištikimasis tampa dirglus, būna nuolat kankinamas streso, sukelto adrenalino pliūpsnių dėl baimės įkliūti ar būti užkluptam. Jis pasidaro neatsparus ligoms, dažnai serga. Juk ne veltui sakoma, kad visos ligos nuo nervų.

Todėl mylėkite ir būkite mylimi – tai atneš džiaugsmo ne tik jums, bet ir aplinkiniams, pailgins jūsų gyvenimą!