JAV pajėgų Afganistane vadas: Rusija tiekia ginklus Talibanui

Ekstremistinio Talibano judėjimo nariai
Ekstremistinio Talibano judėjimo nariai
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-03-23 13:11

Rusija aktyviai remia ir netgi tiekia ginklus ekstremistiniam Talibano judėjimui, interviu BBC pareiškė JAV pajėgų Afganistane vadas.

Generolas Johnas Nicholsonas sakė, kad rusiški ginklai kontrabanda gabenami per Tadžikijos sieną ir perduodami talibams. Jis nesiryžo vertinti tokios kontrabandos masto.

reklama

„Mes matome naratyvą, kuris naudojamas ir kuris gerokai pervertina čia esančių ISIS („Islamo valstybės“ – Alfa.lt) kovotojų skaičių, – sakė J. Nicholsonas. – Šis naratyvas tada pasitelkiamas kaip pateisinimas rusams legitimizuoti Talibano veiksmus ir suteikti Talibanui tam tikro lygio paramą.“

Generolas sakė, kad pats Talibanas pasakojo gaunantis finansinės paramos. Be to, Afganistano bendruomenių lyderiai retkarčiais pasirodo JAV karių bazėse ir demonstruoja iš talibų atimtą rusų gamybos ginkluotę bei kitokią karinę įrangą.

„Mes žinome, kad rusai yra įsitraukę“, – sakė J. Nicholsonas.

reklama

JAV pajėgų Afganistane vadas mano, kad Rusija ne taip seniai užmezgė glaudesnius ryšius su Talibanu, kuris jau daugelį metų kovoja prieš centrinę Afganistano valdžią ir jos sąjungininkus vakariečius.

Pasak J. Nicholsono, talibų rėmimas greičiausiai vyksta ir prisidengiant Tadžikijoje prie sienos su Afganistanu vykstančiomis kovos su terorizmu pratybomis.

„Mes esame matę tokį rusišką modelį: jie atsigabena daug įrangos, o tada dalį jos palieka“, – pabrėžė JAV generolas.

Rusija iki šiol kategoriškai neigia teikianti paramą Talibanui. Artimi jų ryšiai bet kokiu atveju būtų gana sudėtingi, nes talibai, iškilę po SSRS karo Afganistane pabaigos kilusioje suirutėje, tradiciškai buvo priešiškai nusiteikę prieš Maskvą.

reklama

JAV pajėgų Afganistane vadas: Rusija tiekia ginklus Talibanui

Ekstremistinio Talibano judėjimo nariai
+5