Priekaištų auklėtiniams negailėjęs Š. Jasikevičius galiausiai išspaudė šypseną: nueisiu išgerti alaus

Šarūnas Jasikevičius (Lino Žemgulio nuotr.)
Šarūnas Jasikevičius (Lino Žemgulio nuotr.)
Alfa.lt
2018-03-23 01:20

Kauno „Žalgirio“ komanda išgyveno dviprasmišką ketvirtadienio vakarą. Madride 81:88 nusileidę „Real“ ekipai kauniečiai sulaukė smagių žinių iš Tel Avivo, kur Atėnų „Panathinaikos“ iškovota pergalė garantavo jiems vietą šio sezono Eurolygos ketvirtfinalyje.

Dviprasmiškai po rungtynių kalbėdamas su žurnalistais jautėsi ir vyriausiasis Lietuvos čempionų treneris Šarūnas Jasikevičius. Išliejęs beveik 7 minučių priekaištų tiradą dėl nepakankamai gerai žaidybinio plano besilaikiusių ir per menkai karališkajam klubui į atlapus kibusių auklėtinių, Šaras pačioje interviu pabaigoje pasidžiaugė ir prieš pralaimėjimą nenublankusiu istoriniu „Žalgirio“ pasiekimu – pirmuoju patekimu į ketvirtfinalį nuo istorinių 1999-ųjų, kai Kauno ekipa pirmą ir kol kas vienintelį kartą tapo stipriausio Senojo žemyno turnyro čempionais.

reklama

„Šis pasiekimas nenublanksta. Nueisiu, išgersiu vieną alaus, ir viskas bus gerai. Tikrai nenublanksta – tai fantastinis pasirodymas. Sveikinimai sirgaliams, žaidėjams, tikrai super“, – šypseną pabaigoje išspaudė Š. Jasikevičius.

Vis dėlto iki tol iš jo lūpų liejosi ne džiaugsmingi, o labiau pamokantys ir užmigti auklėtiniams neleidžiantys žodžiai. Viską iš savo žaidėjų išspausti siekiantis Šaras apsiriboti patekimu į ketvirtfinalį nežada ir tikisi, kad auklėtiniai savo kalbas apie norą šį sezoną pasiekti daugiau aikštėje pagrįs ir darbais.

reklama

„Man keista, kad šiandien pridarėme tiek psichologinių klaidų. Rungtynės turėjo būti dar įdomesnės, bet labai daug ką atidavėme. Negaliu nepaminėti ir didžiulio skirtumo tarp mestų baudų metimų ir pražangų, sušvilptų prieš mus. Man nesvarbu, duos mums baudas ar ne, bet dalykus reikia sakyti tokius, kokie jie yra.

Iš kitos pusės, aš žaidėjams rūbinėje pasakiau, kad jie turi nuspręsti, ar šiais metais nori dar kažko, ar jiems jau užtenka, nes šiandien atvažiavome ne kibti Madridui į atlapus, o pažiūrėti, kaip bus. Padarėme aibę gynybinių klaidų, aibę klaidų, kurių buvo galima išvengti. Jeigu mes žaidžiame laikydamiesi žaidybinio plano, tai tikrai atrodome gerai, bet aišku, tai – jauna komanda. Ji 40 minučių koncentracijos neišlaikys.

Tačiau reikia elgtis kitaip. Mes paprasčiausiai niekada jų nesustabdėme. Čia turi laimėti su gynyba, turi juos pristabdyti, nes, jeigu tiesiog mėtysi į abi puses, mes neišlošime – jie turi geresnę sudėtį. Tad detalės, detalės, detalės, o šiandien mes jų nepadarėme“, – eilinį kartą į smulkius dalykus dėmesį atkreipė Š. Jasikevičius.

– Žaidėjai po rungtynių šnekėjo taip, kad jiems neužtenka to patekimo į ketvirtfinalį. Visi buvo nusivylę ir kalbėjo, kad jiems reikia dar kažko, – žurnalistai Madride pradėjo pokalbį su Š. Jasikevičiumi.

reklama

– Reikia kalbas parodyti aikštėje. Šiandien reikėjo jas parodyti, reikės parodyti ir su CSKA ar ketvirtfinalyje. Nežinau, ar jie supranta, kiek svarbu yra iki ketvirtfinalio gauti galbūt silpnesnį (rankomis rodo kabutes – Alfa.lt) varžovą, nors tarp jų jau nėra didelio skirtumo. Aš suprantu, kad jie labai nervinosi per rungtynes su Milanu. Tikėjomės, kad įtampa šiek tiek nuslūgs, nes Milano rungtynės tikrai jau buvo tokios, kurias reikėjo laimėti. Aišku, mes čia reikalaujame, kad jie nugalėtų Madridą, tačiau, jeigu jie nori eiti kažkur aukščiau, tai mums ir reikės aplošti Madridą ar kažką tokio panašaus. O tas įgūdis laimėti neatsiranda per vieną dieną ir yra pats sunkiausiai išlavinamas įgūdis. Persilaužti ir eiti laimėti, o ne pažiūrėti, kas vyksta, yra vienas sunkiausiai pakeičiamų dalykų.

– Kaip galėtumėte paaiškinti didžiulius mestų baudų metimų skirtumus? („Žalgiris“ metė 9 baudų metimus, kai „Real“ – net 30 – Alfa.lt)?

– Nežinau. Taip, kad į vieną pusę švilpia, į kitą ne, kaip aš dar galiu paaiškinti? Tai – didžiuliai skirtumai. Mūsų komanda tikrai daug veržiasi, eina į „centravimą“ – Antanas (Kavaliauskas), Edgaras (Ulanovas) žaidė „nugara“. Nežinau.


Paulius Jankūnas (Lino Žemgulio nuotr.)

– Šiandien buvo daug pikenpopų su Pauliumi Jankūnu. Kaip pavyko išpildyti šią žaidimo detalę?

– Nemanau, kad šis elementas žaidžiant prieš (Walterį) Tavaresą (221 cm ūgio „Real“ aukštaūgį – Alfa.lt) yra sunkus, bet ir jo kartais neatlikome. Aš įsivaizduoju, kad gynėjams žaisti prieš Tavaresą yra labai lengva, o puolėjas ir „centrams“ – labai sunku. Bet jeigu tu nesupranti paprasčiausių dalykų, kaip atakuoti, tai jau yra problema.

– Kiek sumaišė kortas Axelio Toupane‘o trauma?

– Jis vienas geriausių mūsų besiginančių žaidėjų. Kadangi mes jų niekada nesustabdėme, tai gal būtų kažkiek padėjęs. Bet sakau, Madridas irgi turi problemų su traumomis.

– Antrajame kėlinyje esant apylygiam rezultatui į aikštę leidote Gytį Masiulį. Ar taip nutiko dėl to, jog kažko neišpildė Aaronas White‘as ar kitas aukštaūgis?

– Mums reikėjo aukšto ketvirto numerio. Edgaras turėjo daug pražangų, Aaronas žaidė daug minučių iš eilės ir dar buvo ilgai žaidęs su Milanu, tad šiandien nebuvo toks šviežias kaip antradienį. Paprasčiausiai mečiau jį į aikštę, tuo metu Tavaresas buvo aikštėje, tad planas buvo žaisti tik su įžaidėju ir vidurio puolėju prieš jį. Taip išėjo, kad Tavaresas buvo pastatytas prieš Gytį, tad jis jį nubaudė ir pelnė taškus.

– Kaip, jūsų nuomone, rungtynės pavyko įžaidėjams?

– Manau, kad, kai Kevinas (Pangosas) ir Vasa (Vasilije Micičius) žaidžia pagal žaidybinį planą, jie yra vieni geriausių įžaidėjų Eurolygoje. Kai jie to plano nesilaiko, ypač šnekant apie Vasą, tai jis atrodo kaip pirmokas. Jam dar tik 23-eji, jis ir banguos. Momentais jis tikrai atrodo fantastiškai, tačiau po to kažkur dingsta koncentracija. Tačiau, kad jis stengiasi, kovoja, eina gintis prieš geriausius žaidėjus, spaudžia, tai čia net nėra kalbų.

– Startiniame penkete A. Toupane’ą pakeitė ir pirmą kartą jame žaidė Paulius Valinskas. Kaip jam pavyko kompensuoti tą netektį?

– (Facundo) Campazzo Valensijoje žaidė 35 minutes, tad norėjome jį kažkiek pavarginti. Vėlgi, antros rungtynės per tris dienas, žaidėjai tikrai neatrodė šviežiai. Buvo jaučiamas šviežumo trūkumas, tad norėjome žaisti su truputį mažiau žaidusiais žaidėjais – Antanu, P. Valinsku.

– Į rotaciją vis labiau įtraukiamas Beno Udrihas šįvakar turėjo neblogas rungtynes, ar ne?

– Jo pirmas išėjimas į aikštę buvo labai geras. Tačiau jam dar trūksta „kondicijos“. Jis tikrai žino, kad (Fabianas) Causeuras veršis į kairę pusę, bet jis jį praleidžia, kas tokio lygio žaidėjams yra neleistina. Vėlgi, detalės, detalės, detalės... Tą patį jums šneku jau antrus metus.

reklama