Ketvirtfinalyje žaisiantis „Žalgiris“ Madride neatsilaikė prieš „Real“

Paulius Jankūnas (Lino Žemgulio nuotr.)
2018-03-22 21:37

Kiek anksčiau džiugių žinių iš Izraelio sulaukęs Kauno „Žalgiris“ pagirtinai kovėsi Madride, tačiau galiausiai paleido varžovus paskutinėmis rungtynių minutėmis ir suklupo prieš „Real“ klubą.

Daugiau nei 35 minutes kaip lygūs su lygiais prieš karališkąjį klubą kovoję žalgiriečiai pralaimėjo 81:88 (16:19, 28:22, 18:24, 19:23), bet vis tiek užsitikrino vietą atkrintamosiose varžybose.

Bilietą į ketvirtfinalį „Žalgiriui“ atnešė rezultatas Tel Avive, kur Atėnų „Panathinaikos“ dramatiškai 76:75 nugalėjo „Maccabi“ krepšininkus bei užtikrino, kad 3 pergalėmis nuo kauniečių atsiliekanti Izraelio ekipa jau niekaip nebepasivytų Lietuvos čempionų.

16 pergalių per 28 susitikimus turintys kauniečiai po pralaimėjimo nukrito į 7-ąją vietą turnyre, bet iš už jų esančių ekipų pasivyti „Žalgirį“ gali tik Vitorijos „Baskonia“, turinti 14 laimėjimų ir rytoj žaisianti savo 28-ojo turo mačą Barselonoje.

Rungtynėse Madride Lietuvos čempionams negalėjo padėti pilvo raumenį pasitempęs Axelis Toupane'as, o startiniame penkete susitikimą pirmą kartą karjeroje pradėjo Paulius Valinskas. Atkakliose rungtynėse nė viena komanda nė sykio neturėjo dviženklio pranašumo, o trečiojo kėlinio pradžioje kauniečiai buvo atitrūkę 7 taškais.

Vis dėlto greitai pavojų pajutęs karališkasis klubas prisivijo „Žalgirį“ ir išsiveržęs į priekį kėlinio viduryje pirmavo visą likusį laiką. Tiesa, niekaip nesugebėdamas atitrūkti.

Likus žaisti kiek daugiau nei pusę ketvirtojo kėlinio Paulius Jankūnas dvitaškiu sumažino „Žalgirio“ atsilikimą iki minimumo (74:75) ir atrodė, jog kauniečiai turi puikias galimybes kabintis už pergalės. Vis tik nuo tos akimirkos „Žalgiris“ taškų nepelnė beveik 4 minutes, o 7 taškų persvarą susikrovęs „Real“ iškovojo 17-ąją pergalę šiame sezone bei išliko 4-oje vietoje.

Žalgiriečiams reguliariajame sezone liko du mačai. Kitą penktadienį jie namie priims 1-ąją vietą jau užsitikrinusius Maskvos CSKA krepšininkus, o paskutiniame susitikime Pirėjuje mėgins antrą kartą nugalėti „Olympiakos“ ekipą.

„Real“: Felipe Reyesas 16, Fabienas Causeuras 14, Luka Dončičius 11 (7 rez. perd.), Jaycee Carrollas 10.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 21, Artūras Milaknis 14, Kevinas Pangosas 12.

Mačo eiga:

Susitikimą 4 taškais pradėjo šeimininkai, bet Pauliaus Jankūno vedami žalgiriečiai atsakė 8 taškais paeiliui ir įpusėjus kėliniui pirmavo 4:8. Vis dėlto netrukus „Real“ rezultatą išlygino (8:8). Galiausiai sėkmingiau kėlinio pabaigoje žaidę Madrido krepšininkai įgijo 6 taškų pranašumą, o jį nukirpo tik beveik su kėlinio sirena tritaškį pataikęs Beno Udrihas (19:16).

Po pertraukėlės kauniečiai trumpam buvo susigrąžinę pranašumą (19:20), bet sėkmingas L. Dončičiaus ir Felipe Reyeso žaidimas leido karališkiesiems spurtuoti 8:0, o vėliau ir įgyti didžiausią pranašumą (32:24). „Žalgirį“ antroje kėlinio pusėje gerokai į priekį patraukė tritaškiai – du tolimus metimus smeigė Artūras Milaknis, vieną pridėjo Aaronas White'as ir kauniečiai vėl buvo priekyje (36:37). „Real“ ekipai nepadėjo ir minutės pertraukėlė, po kurios A. Milaknis pataikė dar vieną tritaškį (39:42). Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ buvo priekyje 41:44.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui žalgiriečiai atitrūko 7 taškais (41:48), bet „Real“ nesutriko. Greitai išlyginę rezultatą (50:50) Madrido ekipos krepšininkai po dviejų iš eilės tolimų metimų vėl grįžo į priekį (57:54). Ketvirčio pabaigoje labai sėkmingai taškus rinko P. Jankūnas, bet „Real“ išlaikė pranašumą (65:62).

Lemiamame ketvirtyje „Žalgiris“ nepaleido šeimininkų į priekį, tačiau niekaip nesugebėjo išlyginti ar persverti rezultato. „Real“ buvo atitrūkęs 73:67, bet žalgiriečiai netrukus vėl kvėpavo Madrido klubui į nugaras (75:74). Vis dėlto nuo šio momento šeimininkai ėmė tolti. Likus 3 minutėms „Real“ atitrūko iki 7 taškų (81:74), o dar po kurio laiko taiklus Rudy Fernandezo tritaškis atitolino Madrido klubą jau iki 8 taškų (84:76). Staigiai prasižengti paskutinėmis sekundėmis nesugebėję Kauno krepšininkai turėjo pripažinti „Real“ pranašumą antrą kartą šiame sezone.