Policininkai nušovė mobilųjį telefoną rankoje laikiusį kalifornietį

Policija
Policija
© SCANPIX
BNS
2018-03-22 20:22

Sakramento policininkai Kalifornijoje nušovė afroamerikietį vyrą, dviejų vaikų tėvą jo senelių namų užpakaliniame kieme, – pareigūnai pamanė, kad jis rankoje laiko ginklą. Iš tikrųjų tai buvo telefonas „iPhone“.

Trečiadienį vėlai vakare paskelbus policininko kameros vaizdo įrašą ir iš sraigtasparnio filmuotą medžiagą, matyti, kaip pareigūnai persekioja Stephoną Clarką, paleidžia į jį 20 šūvių, nušaudami jį vietoje.

reklama

Kilus visuomenės pasipiktinimui, Sakramento policijos departamentas pareiškė „pripažįstąs šio incidento reikšmingumą ir poveikį mūsų bendruomenei“, taip pat nurodė esąs „pasirengęs laiku pateikti informacijos bei atvirai bendrauti su bendruomene“.

Incidentą sukėlė skambutis telefonu 911 sekmadienį vėlai vakare, kad kažkoks vyras daužo automobilių langus.

22-ejų S. Clarkas atrodė panašus į praneštą įtariamąjį, tad policininkai ėmė jį vytis, iš sraigtasparnio filmuojant infraraudonųjų spindulių kamera.

reklama

Įrašuose matyti, kaip per gyvenamąjį rajoną vejamas S. Clarkas užbėga į kiemą už savo senelių namų, kuriuose jis gyveno.

Išsitraukę ginklus pareigūnai įsiveržia į užpakalinį kiemą ir pamatę S. Clarką šaukia: „Parodyk rankas!“, paskui „Ginklas, ginklas ginklas“ („Gun, gun, gun!“).

Pasigirsta policininkų šūviai, kurie iš sraigtasparnio matomi kaip šviesos blyksniai.

„Šaudydami pareigūnai manė, kad įtariamasis yra nukreipęs į juos ginklą, – sakoma Sakramento policijos pranešime. – Kruopščiai iškratę tą vietą tyrėjai nerado jokio ginklo; vienintelis daiktas, rastas prie įtariamojo, buvo mobilusis telefonas.“

Išgirdę šūvius S. Clarko seneliai paskambino 911, nesuprasdami, kad lauke šaudo policininkai.

reklama

„Galiausiai jie man pasakė po kelių valandų, kad mano kieme yra negyva auka“, – pasakojo televizijai „FOX40“ Sequita Thompson.

Nepaklausiusi policininko nurodymo nežiūrėti pro langą, ji sukrėsta pamatė, kad nušautasis yra jos anūkas.

„Jis ten gulėjo negyvas, – kalbėjo ji. – Ir aš pasakiau pareigūnams: vaikinai, jūs esate žudikai, žudikai.“

„Jis atsidūrė netinkamoje vietoje netinkamu metu savo paties kieme, – vėliau sakė ji laikraščiui „Sacramento Bee“. – Nagi, neturėjo jie šitaip daryti.“

Šaudžiusieji policininkai nušalinti, kol vyksta tyrimas.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.