N. Puteikis prisišnekėjo: už šmeižtą buvęs VP grupės akcininkas ir advokatas reikalauja 250 tūkst. eurų

Naglis Puteikis
Naglis Puteikis
© Karolis Kavolėlis

Seimo narys Naglis Puteikis dėl savo viešai išsakytų žodžių turės aiškintis teisme – žinomas verslininkas, buvęs VP grupės akcininkas Darius Nedzinskas ir advokatas Vytautas Markevičius kreipėsi į teismą dėl parlamentaro kaltinimų korupcija, už šmeižtą ir reputacijos suteršimą N. Puteikiui gali tekti sumokėti ketvirtį milijono eurų.

Ketvirtadienį teismui civilinius ieškinius pateikė tiek D. Nedzinskas, tiek V. Markevičius. D. Nedzinskas iš N. Puteikio prašo priteisti 150 tūkst. eurų atlyginti žalai, kurią jo garbei ir orumui savo žodžiais padarė N. Puteikis, o V. Markevičius prašo 100 tūkst. eurų.

reklama

Alfa.lt susisiekus su D. Nedzinsku, verslininkas patvirtino, kad kreipėsi į teismą, tačiau teigė, kad tiek jis, tiek V. Markevičius pateikė ne bendrą, o atskirus ieškinius, taigi N. Puteikio laukia dvi skirtingos bylos.

Išsamiau apie bylą D. Nedzinskas komentavo raštu: verslininko atsiųstame pranešime nurodoma, kad šių metų kovo 12 d. televizijos laidoje „Nuoga tiesa“ ir savo feisbuko paskyroje N. Puteikis melavo, kaltindamas ieškovus korupcija. „N. Puteikio paskleistas tikrovės neatitinkančias žinias visuomenės atstovai suprato kaip faktus, ką rodo ir N. Puteikio „Facebook“ paskyroje esantys komentarai, ir laidos vedėjos reakcijos. Viešai paskleisdamas melagingus duomenis, atsakovas apkaltino ieškovus pačių sunkiausių teisės pažeidimų – nusikalstamų veikų – padarymu“, – rašoma atsiųstame dokumente.

Kovotoju prieš korupciją save pozicionuojantis N. Puteikis, anot į teismą besikreipusių asmenų, šmeižė juos, teigdamas, kad V. Markevičius ir D. Nedzinskas padėjo vienas kitam „išplauti“ į apskaitą neįtrauktas pajamas, nešė pinigus politikams, kad šie įgyvendintų verslui svarbius projektus.

reklama

Seimo Antikorupcijos komisijos narys informaciją apie D. Nedzinską, šio verslininko esamus ar tariamus ryšius su LEO.LT projektu nuolat publikuoja savo feisbuko paskyroje.


Apie savo poziciją N. Puteikis informavo raštu, teigdamas, kad nesutinka su kaltinimais šmeižtu.

"Buvęs LEO LT vienas kūrėjų verslininkas D. Nedzinskas ir advokatas V. Markevičius, reikalaudami iš manęs už neva įžeistą jų garbę šimtus tūkst. eurų, siekia įbauginti mane ir kitus politikus, kad jie neviešintų įtartinų sandorių ir netirtų neskaidraus LEO LT steigimo aplinkybių. Energetinių įmonių grupės LEO LT steigimo metu valstybė ir jos piliečiai patyrė didelių nuostolių, nes pensijoms ir algoms indeksuoti pinigai nukeliavo į privačių LEO LT steigėjų rankas. Valstybei nuostolingos jos turto perleidimo privačiam verslui schemos bandomos taikyti ir toliau, todėl ši istorija neturi atsidurti archyve ir reikalauja atsakymų.

Verslininkas D.Nedzinskas ir tuometinis Vyriausybės konsultantas teisingumo (!) klausimais advokatas V.Markevičius dalyvavo steigiant LEO LT – vienas atstovavo VP Market verslo grupę, kitas dalyvavo valstybės pusėje, todėl tuo metu sudaryta jų tarpusavio 2,5 mln. Lt paskola yra primena atsilyginimą už kažką, nes joje nenumatytos palūkanos ir užstatas.

Todėl paviešindamas jų sutarties detales niekaip neapšmeižiau jų, nes tik uždaviau jiems klausimus viešai, ar tikrai čia viskas tvarkoje.

Jie abu tuo metu buvo vieši asmenys, todėl privalo visuomenei viešai paaiškinti keistas jų savitarpio paskolos aplinkybes ir turi tai padaryti patys, nelaukdami teisėsaugos ar politikų tyrimo", - rašė N. Puteikis.

reklama