Flagmano savybės už stebėtiną kainą: „Honor 9 Lite“ – biudžetinių telefonų karalius?

Honor 9 lite
Honor 9 lite
© Edvard Blaževič

Kinijos gamintojas „Honor“ pateikė rimtą paraišką įsitvirtini biudžetinių telefonų sosto viršūnėje. Ši rinka šiandien – ankšta ir karšta kaip niekad anksčiau. Jei automobilių gamintojai intensyviai varžosi miesto visureigių segmente, tai analogiška kova verda tarp išmaniųjų telefonų gamintojų, jei kalbėtume apie pigius telefonus.

Nors išmaniųjų telefonų gamyba šiandien daugeliui siejasi su didžiuoju trejetu („Apple“, „Huawei“ bei „Samsung“), biudžetinių telefonų segmente „Obuolys“ iš kovos jau senokai yra pasitraukęs. Tačiau „Huawei“ ir „Samsung“ atsipalaiduoti negali ne tik dėl tarpusavio dvikovos, bet ir dėl konkurentų.

reklama

„Huawei“ visai neseniai pristatė modelius „Mate 10 Lite“ bei „P Smart“, „Samsung“ pirkėjams pasiūlė „Galaxy A8“. Tačiau „Honor“ nusprendė iš pasalų suduoti nemenką smūgį konkurentams. Pasaulyje sparčiai tobulėjantis gamintojas visai neseniai rinkai pristatė „Honor 9 Lite“ modelį. Kalbant trumpai, tai stilingai atrodantis telefonas su išties puikiomis charakteristikomis už patrauklią kainą.

Gamintojas žada, kad Lietuvoje šio įrenginio kaina sieks iki 250 eurų. Tikėtina, jog jis turėtų ypač patraukti jaunimo dėmesį, nors tiks ir daugiau gyvenimiškos patirties turinčiam pirkėjui. O dabar – šiek tiek plačiau apie patį telefoną.

Turbūt du svarbiausi šio modelio komponentai – ekranas ir kameros. „Honor“ inžinieriai čia įmontavo „Fullview“ ekraną, turintį jau įprastą 18:9 kraštinių santykį. Įrenginio priekyje nėra jokių fizinių mygtukų. „Honor 9 Lite“ iš tiesų atrodo patrauklus akiai ir nėra nei per didelis, nei per mažas – puikiai telpa delne ir patogus naudoti viena ranka.

reklama

Visgi problema tampa šio modelio pats korpusas – galinė jo dalis dengta stiklu ir yra labai jautri tiek pirštų atspaudams, tiek įbrėžimams. Todėl jam būtinas dangtelis, kuris, beje, jau yra komplekte kartu su telefonu.

Kitas svarbus aspektas – įrenginio kameros. Ir jų čia yra net keturios. Analogiškos 13+2 MP kameros yra sumontuotos tiek telefono priekyje, tiek gale. Tad šis telefonas puikiai tiks tiek fotografuojant įprastus vaizdus, tiek ir darant asmenukes. Turbūt „Honor“ ne veltui taikosi į jaunimą, kuriam asmenukės šiandien yra neatsiejama gyvenimo dalis.

„Honor 9 Lite“ veikia kartu su naujausia operacine sistema „Android 8.0 Oreo“ ir atnaujinta vartotojo sąsaja EMUI 8.0. Telefonas taip pat turi „Kirin 659“ lustą, „Octa core“ procesorių, aprūpinta 3GB ROM sparčiosios darbinės atminties. Vidinė atmintis sudaro 32 GB, tačiau ji „microSD“ kortele gali būti išplėsta iki 256 GB.

Beje, šiuo atveju teks pasirinkti, ar naudoti „microSD“, ar antrą SIM kortelę, kurią gali palaikyti šis telefonas. Šių parametrų puikiai užteks susitvarkyti su daugeliu užduočių, nors kartais telefonas, gavęs didesnį krūvį, gali ir „užsisvajoti“ kelioms akimirkoms. Tai ypač jaučiama, jei norite žaisti žaidimus.

Gamintojas žada, kad „Honor 9 Lite“ integruota 3000 mAh baterija leis naudotojui neprisijungus prie interneto 86 val. klausytis muzikos arba 13 val. žiūrėti vaizdo įrašus be papildomo akumuliatoriaus įkrovimo. Visgi šiuo atveju derėtų atsižvelgti į tai, kokiu ryškumu nustatysite savo telefono ekraną, kadangi jis gali būti didelis energijos siurbikas.

reklama

Už tokią kainą surasti panašių konkurentų rinkoje šiandien būtų sunku. Už maždaug 250 eurų jūs gausite patrauklų dizainą, dvi dvigubo lęšio kameras, išties puikų ekraną ir gerus techninius parametrus, kurių pakaks kasdieniam naudojimui.

reklama

„Flagmano“ savybės už stebėtiną kainą: „Honor 9 Lite“ – biudžetinių telefonų karalius?

Honor 9 lite
+11