A. Tapinas ir A. Kubilius svaidosi ironiškais pareiškimais feisbuke

A. Tapinas ir A. Kubilius
A. Tapinas ir A. Kubilius
© Alfa.lt fotomontažas

Seimui atmetant per protesto akciją „Mes kaltinam“ iškeltus reikalavimus, susikirto mitingo organizatorius Andrius Tapinas ir konservatorius Andrius Kubilius. Antradienį parlamentarams nepriėmus siūlymo rengti viešus balsavimus dėl apkaltų, garsus žurnalistas feisbuke pasipiktino, jog šį klausimą svarsčiusiame posėdyje dalyvavo vos pusė mandatą turinčių tautos atstovų.

Paskelbtame įraše A. Tapinas piktinasi, kad trečiadienio posėdyje nedalyvavo įvairūs liberalų, konservatorių, valstiečių bei kitų partijų nariai. Čia jis prašo paaiškinimo iš partijų vadovų Eugenijaus Gentvilo, Gabrieliaus Landsbergio, Ramūno Karbauskio ir paskirų parlamentarų.

reklama

Netrukus jam atsakyti susiruošė buvęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Andrius Kubilius. Feisbuko įraše įgėlė žurnalistui A. Tapinui prisimindamas apie gyvenime sutiktus žmones, „einančius genijaus pareigas“, kurie dedasi išmanantys viską.

Pateikdamas argumentus, kodėl nedalyvavo balsavime dėl šio klausimo, konservatorius nurodė abejojantis, ar viešas balsavimas pridėtų demokratiškumo ir skaidrumo. Jis teisinosi turėjęs išvykti į iš anksto suplanuotą renginį, kuris vyko tuo pačiu metu, taip pat pateikia Švedijos ir JAV pavyzdį, kur parlamentų nariai esą dažnai nedalyvauja posėdžių diskusijose dirbdami kitus darbus.

Atsakydamas į A. Kubiliaus teiginius, A. Tapinas rašė, kad konservatoriai pralaimi jau antrus rinkimus iš eilės, nes „tik jie žino geriausiai, kad virš jų tik dangus, o rinkėjas ar ten koks žurnalistas, na, ką ten dėl jų jaudintis, smerdai ir chalopai tegu pasižiūri, kaip Švedijoje parlamentarai dalyvauja tik keliese, statutą paskaito, o jau tada tegu drįsta akis pakelti į parlamentarą, kuris Seime jau 26 metus“.

reklama

E. Gentvilas atsiųstame pranešime teigė manantis, jog atviras balsavimas leistų valstiečių vedliams R. Karbauskiui ir premjerui Sauliui Skverneliui dar labiau kontroliuoti savo partijos narius ir jų sprendimus svarbiais klausimais. 

„Dauguma šios frakcijos narių būtų visiškai kitaip balsavę dėl Pagalbinio apvaisinimo, Alkoholio kontrolės įstatymų, Aukštojo mokslo ar urėdijų reformos, jei tie balsavimai būtų buvę slapti. Tik atviras balsavimas leido R. Karbauskiui bei S. Skverneliui suvaldyti savo frakcijos narius“, – rašė E. Gentvilas.


reklama