„Politico“ skelbia gėdos europarlamentarų sąrašą: pateko ir lietuvis A. Saudargas

„Politico“ europarlamentarų sąrašas
„Politico“ europarlamentarų sąrašas
© Alfa.lt fotomontažas
Alfa.lt
2018-03-22 14:17

Kiekvienais metais portalas POLITICO sudaro „svarbiausių“ Europos Palamento (EP) narių sąrašą. Šias metais sąrašą nuspręsta apversti aukštyn kojomis. POLITICO apžvalgininkas Ryanas Heathas atrinko visą saują parlamentarų, kurie geriausiai žinomi dėl pasididžiavimo nekeliančių priežasčių. Beje, į R. Heatho akiratį pateko ir lietuvis Algirdas Saudargas.

Taigi, ką „išrinktieji“ parlamentarai turi bendro? Abejotinas elgesys yra vienas populiariausių bruožų. Taip pat POLITICO dėmesį atkreipė vos trys moterys, likusi dauguma – vyrai.

reklama

Kol kai kurie europarlamentarai siekia karjeros, kiti bando tai daryti iš namų. Kada paskutinį kartą Strasbūre matėte būsimąjį Italijos premjerą? Pasitaikė ir politikų, kurie yra populiarūs visame pasaulyje (Jean-Marie Le Pen ar Jose Bove), tačiau jų darbas šioje ES institucijoje yra visiškai bereikšmis.


Jean-Marie Le Pen© SCANPIX

Kiti, tokie kaip Britanijos atstovas Nigelas Farage‘as, kalbėdami parlamento salėje sukelia audras spaudoje, tačiau jų darbas teisėkūroje yra praktiškai niekinis.


Nigelas Farage'as© SCANPIX

Lietuvis europarlamentaras A. Saudargas buvo „įvertintas“ už ypač mažą aktyvumą ir rekordiškai didelį padėjėjų skaičių. 69-erių politikui gelbėja net 17 darbuotojų ir dar dvi išorinės įmonės.

„Galima sakyti, kad jis turi didžiausią padėjėjų būrį iš visų europarlamentarų. Kai kurie lietuviai parlamente „apsieina“ su trimis asistentais“, – rašė R. Heathas.


Algirdas Saudargas© Paulius Peleckis

POLITICO vardijama, kad A. Saudargas pristatė vos dvi parlamentines ataskaitas ir dvi nuomones nuo jo perrinkimo 2014 m. Nuo 2011-ųjų A. Saudargas pagrindinėje EP posėdžių salėje neuždavė nė vieno klausimo.

Delegatas iš Lietuvos yra Industrijos, tyrimų ir energetikos komiteto narys, jis priklauso Europos žmonių partijai (EPP).

reklama