V. Putiną su A. Hitleriu palyginęs britų ministras įsiutino Kremlių: tai – šlykštu

B. Johnsonas ir D. Peskovas
B. Johnsonas ir D. Peskovas
  © Alfa.lt fotomontažas
BNS
2018-03-22 12:45

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriaus Boriso Johnsono pareiškimas, kad Rusija šių metų Pasaulio futbolo čempionatą naudos kaip nacių lyderis Adolfas Hitleris Vokietijoje įvykusią 1936 metų olimpiadą, yra įžeidžiantis ir nepriimtinas, mano Kremlius.

„Tai yra visiškai šlykštus pareiškimas, nes jis nedera bet kurios šalies užsienio reikalų ministrui. Be abejo, jis yra įžeidžiantis ir nepriimtinas“, – žurnalistams sakė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

B. Johnsonas trečiadienį pareiškė sutinkantis su vienu Leiboristų partijos parlamentaru, palyginusiu šią vasarą Rusijos rengiamą Pasaulio futbolo čempionatą su 1936 metų Berlyno olimpinėmis žaidynėmis, tuomečio nacistinės Vokietijos lyderio A. Hitlerio panaudotomis politiniams tikslams.

„Manau, kad palyginimas su 1936 metų (olimpiada) yra labai teisingas“, – teigė sekretorius.

„Tiesą sakant, verčia vemti pagalvojus, kaip Putinas didžiuojasi šiuo sporto renginiu“, – pridūrė jis.

Žodžių karas tarp Rusijos ir Didžiosios Britanijos įsiplieskė dėl šio mėnesio pradžioje Anglijos pietiniame Solsberio mieste įvykusio incidento, per kurį buvęs rusų šnipas Sergejus Skripalis ir jo dukra buvo apnuodyti, anot ekspertų, Sovietų Sąjungoje sukurta kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.