P. Urbšys žada likti su valstiečiais

Povilas Urbšys
Povilas Urbšys
© Organizatoriai
BNS
2018-03-21 20:13

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys Povilas Urbšys sakė liekantis jos nariu, anot jo, valstiečiai nusprendė pritarti komisijos dėl žemės įsigijimo klausimų sudarymui.

„Yra tokia nuomonė, kad komisija reikalinga ir nepritarti pagrindinio komiteto sprendimui. Reikia komisiją sudaryti, bet dar turės būti pavesta kitam komitetui apsvarstyti, nes dabar yra neigiama Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvada“, – BNS trečiadienį sakė P. Urbšys.

reklama

Anot jo, kadangi komisijos sudarymui nepritarė Teisės ir teisėtvarkos komitetas, turėtų būti nepritarta jo išvadai, o klausimą pasiūlyti iš naujo įvertinti Kaimo reikalų komitetui.

P. Urbšys kartu BNS teigė, kad valstiečiai trečiadienį nesvarstė jo likimo frakcijoje klausimo, o jis taip pat lieka jos nariu, ir šis sprendimas priklausys, ar bus sudaryta tyrimo komisija.

P. Urbšys anksčiau teigė paliksiantis frakciją, jei valstiečiai atmes tyrimą dėl žemės įsigijimo. LVŽS vadovas naujienų portalui Delfi.lt sakė manantis, kad P. Urbšys ieško preteksto pasitraukti iš frakcijos, siūlysiantis ją palikti pačiam.

reklama

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pirmadienį nepritarė specialios komisijos dėl žemės reikalų sudarymui.

Galutinis balsavimas dėl komisijos sudarymo numatomas ketvirtadienį – jeigu Seimas komiteto sprendimui pritars, komisija nebus kuriama, o jeigu atmes, klausimą dėl jos sukūrimo iš naujo svarstys kitas parlamentinis komitetas, ir Seimas dėl jo balsuos vėl.

Parlamentinio tyrimo, kuris iki lapkričio pateiktų Seimui atsakymus į daugelį klausimų dėl žemės valdymo ir įsigijimo, prašo opozicinė konservatorių frakcija, iniciatyvą parėmė ir keli liberalai bei „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos nariai.

Tyrimo siūloma imtis paaiškėjus, kad valstiečių lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ naudojosi politiko sūnų, sesers, brolio, tėvo valdoma žeme ir galbūt nepaiso tvarkos, kad vienas fizinis arba juridinis asmuo gali valdyti ne daugiau kaip 500 hektarų.

Jeigu Seimas sudarys komisiją, ji turės atsakyti į tris dešimtis klausimų, susijusių su dirbamos žemės įsigijimu, į Lietuvą iš trečiųjų šalių įvežamų trąšų, augalų apsaugos priemonių, žemės ūkio technikos pardavimus, grūdų ir aliejinių augalų, sėklų rinkų pasidalijimą, grūdų elevatorių valdymą.

reklama

Be to, siūloma aiškintis, kas valdo daugiau nei 500 hektarų žemės, nustatyti, kiek jos yra įsigijusios žemės ūkio, technikos ar trąšų prekybos įmonės.

Taip būtų bandoma nustatyti, kaip žmonės ir įmonės apeina 500 hektarų ribojimą ir ar dabartinis teisinis reguliavimas yra pakankamas. Be to, komisija aiškinsis, kaip plačiai paplitęs vekselių naudojimas žemės ūkyje ir kiek žmonių dėl to prarado savo žemę.

Komisija turėtų pateikti išvadą, kaip reikėtų keisti žemės įsigijimo ir valdymo politiką bei tai numatančius įstatymus.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.