B. Johnsonas: Rusija taikėsi į Britaniją, nes ši viešino Maskvos nusižengimus

Borisas Johnsonas
Borisas Johnsonas
© SCANPIX
Alfa.lt | BNS
2018-03-21 20:06

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas trečiadienį pareiškė, kad nusitaikydama į buvusį savo šnipą Britanijoje Maskva nusprendė pasiųsti žinutę kitiems potencialiems persimetėliams, nes Londonas nevengia viešinti Maskvos nusižengimų.

Kalbėdamas viename parlamento komitete B. Johnsonas pakartojo, kad, Britanijos manymu, Kremliui tenka atsakomybė už kovo 4 d. išpuolį prieš buvusį dvigubą agentą Sergejų Skripalį ir jo dukterį Anglijos Solsberio mieste.

reklama

Paklaustas, kodėl Maskvai reikėjo tokios atakos, B. Johnsonas atsakė: „Tai buvo ženklas, kurį prezidentas (Vladimiras) Putinas arba Rusijos valstybė nori perduoti galimiems persimetėliams savo agentūrose – štai kas atsitinka, jeigu nusprendžiate palaikyti šalį, turinčią kitokią vertybių sistemą nei mūsų (Britaniją). Galite tikėtis, kad būsite nužudyti.“

„Manau, kad Jungtinė Karalystė buvo pasirinkta dėl labai paprastos priežasties. Todėl, kad ji turi būtent tokią vertybių sistemą, ji tiki laisve ir demokratija, ir įstatymo viršenybe, ir vėl ir vėl ragina Rusiją (pasiaiškinti) dėl tų vertybių pažeidinėjimų“, – kalbėjo jis.

„Mes tai matome Vakarų Balkanuose, mes tai matome Baltijos šalyse, mes tai matome rusų nuolaidžiavime tam, kas vyksta Sirijoje“, – sakė B. Johnsonas.

„Ir kur bebūtume, ar ES, ar JT, ar dar kur nors, būtent Britanija yra tiesmukiškiausia ir atkakliausiai laikosi mūsų vertybių, – tęsė Britanijos diplomatijos vadovas. – Aš manau, kad galbūt tai yra ta priežastis, dėl kurios buvo nuspręsta tai padaryti šioje šalyje.“  

reklama

Didžiosios Britanijos ambasada Maskvoje trečiadienį pareiškė, kad Rusija taip ir nesugebėjo per Užsienio reikalų ministerijos spaudos konferenciją paaiškinti, koks yra Maskvos požiūris į buvusio šnipo apnuodijimą.

„Mes negavome įtikinamo atsakymo, kodėl Rusijoje pagaminta nervus paralyžiuojanti medžiaga buvo panaudota Didžiojoje Britanijoje, – parašė ambasados pareigūnas tviteryje. – Užuot atsakiusi, Rusija toliau skleidžia melą ir dezinformaciją.“

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.