A. Kulbokos akcijos krenta: ar neteksime šanso NBA išvysti dar vieną lietuvį?

Arnoldas Kulboka
Arnoldas Kulboka
© FIBA
Alfa.lt
2018-03-21 21:17

Dar prieš kelerius metus perspektyviausiu Lietuvos ir vienu perspektyviausių visos Europos krepšininku laikytas Arnoldas Kulboka pamažu praranda savo vertę dar nė nepatekęs į stipriausią pasaulio lygą.

Birželio pabaigoje vyksiančios NBA naujokų biržos prognozes sudarinėjantys krepšinio ekspertai kiek anksčiau Kapo d‘Orlando „Sikeli Archivi“ ekipai šiuo metu atstovaujančiam 20-mečiui lietuviui prognozavo vietą pirmojo naujokų biržos rato viduryje, t. y. maždaug 15-ąjį šaukimą. Dar prieš metus, kai A. Kulboka buvo padavęs paraišką dalyvauti praėjusioje biržoje (kurią vėliau atsiėmė), jo vertė buvo tokia, jog lietuvis greičiausiai būtų pakviestas pirmojo rato pabaigoje (25–30-uoju šaukimu).

reklama

Vis dėlto pamažu reitinguose kritęs puolėjas dabar jau gali tik pasvajoti apie prognozes būti pakviestas pirmajame rate, o paskutinėje ESPN analitiko Jonathano Givony paskelbtoje apžvalgoje jam vietos neatsirado net ir antrajame rate.

Iš viso NBA naujokų biržoje yra pakviečiami 60 krepšininkų, o A. Kulboka šios savaitės reitinge buvo įvertintas vos 69-uoju numeriu. Nbadraft.net svetainės duomenimis, lietuviui šiuo metu prognozuojama vieta kiek aukštesnė – 57-oji, tačiau ir čia dar prieš kelias savaites jis buvo vertinamas aukščiau – maždaug 50-oje pozicijoje.

Bambergo „Brose“ ekipai priklausantis lietuvis daugiausia kritikos sulaukia už menką atletiškumą, nepastovumą ir skylėtą gynybą. Geru metimu iš toliau bei savo ūgiui (205 cm) nebūdingais gerais kamuolio varymo įgūdžiais pasižymintis A. Kulboka neturi ir itin plataus puolimo arsenalo, kuriame trūksta stabilesnio atakų užbaigimo po krepšiu ir baudos aikštelėje. Ten jam neretai vis dar pritrūksta ir jėgos.

reklama

Šiame sezone atstovaudamas Kapo d‘Orlando ekipai A. Kulboka Italijos čempionate renka po 8,5 taško ir atkovoja po 3,2 kamuolio, iš žaidimo atakuodamas mažiau nei 38 proc. tikslumu. FIBA Čempionų lygoje jo rodikliai buvo kiek geresni – 10,4 taško, 5,6 atkovoto kamuolio ir 41 proc. pataikymas.

Vasarį 20-metis marijampolietis spėjo debiutuoti ir Lietuvos rinktinėje, kai pasaulio čempionato atrankos rungtynėse su Kosovu pataikė tris tritaškius ir pelnė 9 taškus.

Anksčiau kartu su A. Kulboka šaukimas 2018 m. naujokų biržoje buvo žadamas ir kitam šios kartos atstovui – dabar Kėdainių „Nevėžyje“ rungtyniaujančiam Tadui Sedekerskiui. Vis tik jo akcijos taip pat drastiškai krito šio sezono pradžioje, kai puolėjas praktiškai negavo žaisti Ispanijos Burgoso klube, o dabar jam nė vienas analitikas nebeprognozuoja šaukimo biržoje.

ESPN pirmąją vietą prognozuoja amerikiečiui DeAndre Aytonui iš Arizonos universiteto, o antrąją – slovėnui Lukai Dončičiui, atstovaujančiam Madrido „Real“. Nbadraft.net pirmąjį šaukimą taip pat atiduoda D. Aytonui, tačiau antrąjį skiria Marvinui Bagley iš Djuko universiteto. L. Dončičių jie mato kaip 6-ąjį šaukimą.

Iš lietuvių aukščiausiai per istoriją 2011-aisiais buvo pakviestas Jonas Valančiūnas, pakviestas 5-as, o paskutinis savo pavardę išgirdo Domantas Sabonis, kuris 2016 m. į NBA pateko kaip 11-asis šaukimas.

reklama