Po N. Venckienės sulaikymo – geros naujienos bėglės motinai iš teismo

Laimutė Kedienė
Laimutė Kedienė
© Edvard Blaževič

JAV suimtos teisėjos Neringos Venckienės šeimai – bent viena gera žinia: jos motina Laimutė Kedienė trečiadienį buvo išteisinta baudžiamojoje byloje, kurioje jai buvo pareikšti kaltinimai dėl trijų prieš keletą metų padarytų nusikaltimų – himno išniekinimo, buvusio prokuroro Kęstučio Betingio šmeižto ir pranešimo apie nebūtą nusikaltimą.

Teisėjas Ugnius Trumpulis paskelbė, jog išteisina L. Kedienę dėl visų jai pareikštų kaltinimų – šie, anot teisėjo, visiškai nepagrįsti.

reklama

Tokį nuosprendį per 20 dienų galima apskųsti Vilniaus apygardos teismui.

Ieškojo tiesos ar darė nusikaltimus?

L. Kedienė buvo kaltinama tuo, kad buvusį prokurorą Kęstutį Betingį melagingai apkaltino prisidėjus prie jos sūnaus Drąsiaus Kedžio nužudymo – 2010 m. rugpjūtį moteris kreipėsi į tuometinį generalinį prokurorą Darių Valį, prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą K. Betingio atžvilgiu.

reklama

Tiek L. Kedienė, tiek šios dukra N. Venckienė K. Betingį buvo viešai pavadinusios pedofilu dėl buvusio prokuroro pozicijos Kauno žudynių istorijoje, nenoro kuo greičiau perduoti Andriaus Ūso bylą dėl Laimutės Stankūnaitės dukters tvirkinimo teismui.

Anot išteisinamąjį nuosprendį priėmusio teisėjo, nors ši versija apie K. Betingio sąsajas su D. Kedžio mirtimi visiškai nepasitvirtinusi, tuo metu L. Kedienė turėjo pagrindo tikėti, kad buvęs prokuroras prisidėjo prie jos sūnaus mirties.

D. Kedžio motina buvo kaltinama ir valstybės simbolių išniekinimu – įtariama, kad ji tiesiogiai atsakinga už 2010 m. vasarį prie Kauno apygardos prokuratūros surengtą piketą, kurio metu vaikams teko dainuoti iškraipytą Lietuvos himną, kuriame teigta, kad Lietuva – pedofilų žemė.

Prašė ir pinigų, ir nuteisti

K. Betingis prašė jam priteisti iš L. Kedienės 7 tūkst. eurų padarytai neturtinei žalai atlyginti. Tačiau moteris neturės atlyginti šios žalos, kadangi pastaroji buvo neįrodyta.

reklama

Atmestas ir prokurorės prašymas dėl bausmės. Anot prokurorės Linos Gudonienės, už K. Betingio melagingą įskundimą ir šmeižimą L. Kedienei turėjo būti skirta subendrinta 1 metų 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, nurodant naktimis būti namuose, taip pat dalyvauti elgesio pataisos programose. Prokurorė taip pat pažymėjo, kad ši bausmė turėtų būti subendrinta su jau anksčiau jai paskirtomis bausmėmis.

Tačiau, pasak prokurorės, bausti už valstybės simbolių išniekinimą L. Kedienės jau nebegalima, nes suėjęs senaties terminas.

Ne kartą teista

L. Kedienės padėtį sunkino tai, kad moteris jau ne kartą teista – 2012 m. ji buvo nuteista už nepagarbą teismui, 2014 m. – už trukdymą antstolei Sonatai Vaicekauskienei įvykdyti teismo sprendimą, taip pat tais pačiais metais jai buvo iškelta byla dėl Mindaugo Žalimo šmeižto, tačiau tąkart L. Kedienė susitaikė su nukentėjusiuoju.

Vasario pabaigoje teismui buvo pateiktas naujausias L. Kedienei paskelbtas nuosprendis – vasario 15 d. Kauno apylinkės teismas N. Venckienės motiną ir kaimynę Olgą Girdauskienę pripažino kaltomis dėl mažametės D. Kedžio dukters tvirkinimo.

reklama

Prašė bylą nutraukti

Tiek L. Kedienė, tiek jos gynėja prašė bylą nutraukti. L. Kedienės advokatė teigė, kad byla buvo dirbtinai išpūsta, o surinktų įkalčių nepakanka norint įrodyti, kad buvo padaryti nusikaltimai, už kuriuos galima bausti.

Taip pat prašyta nutartimi kreiptis į prokuratūrą, kad būtų ištirtos galimai pareigūnų prieš L. Kedienę padarytos nusikalstamos veikos. Pati L. Kedienė teigė, kad šiandien baigiama nagrinėti jau šešta jai iškelta byla. „Nežinau, kiek dar jų bus sukurpta ateityje“, – sakė L. Kedienė.

reklama