Tragedija Pabradėje: motina nužudė vos gimusią mergytę, tėvas – išteisintas

Ivona Skorulskaja, Edvardas Subočius
Ivona Skorulskaja, Edvardas Subočius
© Edvard Blaževič

2015 m. rudenį Pabradėje prasidėjusi tragedija, kai upėje buvo rastas vos gimusios mergytės kūnas, turi atomazgą – Vilniaus apygardos teismas trečiadienį paskelbė, kad tik nužudytos mergytės motina Ivona Skorulskaja keliaus už grotų, o prisidėjimu prie nužudymo kaltintas tėvas yra nekaltas.

Teisėjui Arūnui Kisieliui paskelbus nuosprendį, Edvardas Subočius lengviau atsiduso – vyras, kaltintas tuo, kad prisidėjo prie savo dukros nužudymo, buvo išteisintas. I. Skorulskajai buvo skirta aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmė, kurią vaiku atsikračiusi motina atliks pataisos namuose.

reklama

Ši tragedija įvyko 2015 m. rudenį Pabradėje, kai pirmosiomis lapkričio dienomis gyventojai aptiko į upės pakrantę išplautą jau apirusį kūdikio lavoną. Užbaigus ikiteisminį tyrimą paaiškėjo šokiruojančios aplinkybės – kūdikio motina I. Skorulskaja ir biologinis vaiko tėvas E. Subočius galėjo susitarę atsikratyti vos gimusios mergytės, už tai porai ir buvo pateikti kaltinimai dėl bejėgiškos būklės vaiko nužudymo.

Nusikaltimas buvo įvykdytas 2015 m. spalio 19 d. tarp 23 val. ir 2 val. Kaip paaiškėjo, ikiteisminio tyrimo metu pora teigė, kad buvo tiesiog išėję pasivaikščioti prie upės, čia moteris pagimdė, čia greičiausiai ir buvo atsikratyta kūdikio. Nors E. Subočius neigė prisidėjęs prie dukros mirties, mergytės motina tikino, kad jie veikė dviese – E. Subočius paėmė ką tik gimusį kūdikį ir nežinia kur padėjo.

Prieštaringus jaunų teisiamųjų parodymus teismas bandė patikrinti psichofiziologinio tyrimo metu, siekiant išsiaiškinti, kuris iš dviejų teisiamųjų meluoja.

reklama

Anot teisėjo A. Kisieliaus, išnagrinėjus bylą paaiškėjo, kad E. Subočius išties neprisidėjo prie dukros nužudymo, o I. Skorulskaja nužudė savo kūdikį, tačiau melavo, kad tai padarė vaiko tėvas, ikiteisminio tyrimo ir bylos metu ne vieną mėnesį praleidęs už grotų.

Ar skųs šį nuosprendį, prokuroras Rolandas Imbrasas teigė dar nežinantis – nors prokuroras prašė kaltais pripažinti abu tėvus, pirmiausia ruošiamasi susipažinti su motyvais.

Pats E. Subočius, išgirdęs nuosprendį, tik dėkojo savo advokatui Stasiui Karveliui. „Jis manimi tikėjo nuo pat pradžių“, – sakė išteisintas vyras, teigęs, kad dabar su I. Skorulskaja visiškai nebendrauja.

E. Subočius pripažino, kad pati istorija jam yra nemaloni. „Kaip gali būti neskaudu tėvui?“ – klausė vyras.

reklama

Tragedija Pabradėje: motina nužudė vos gimusią mergytę, tėvas – išteisintas

Ivona Skorulskaja, Edvardas Subočius
+7