Mažesniuose miesteliuose pensininkus ketinama palikti be gydytojo ir odontologo

Mažuose miesteliuose dauguma gyventojų – pensininkai, bet ambulatorijos vos išsilaiko.
Mažuose miesteliuose dauguma gyventojų – pensininkai, bet ambulatorijos vos išsilaiko.
© Dmitrijus Radlinskas

Biržų rajono savivaldybės poliklinikos stebėtojų tarybos posėdyje buvo daug diskutuojama apie Nemunėlio Radviliškio ambulatorijos ateitį. Ateityje ją ketinama reorganizuoti į medicinos punktą. Tokiu atveju čia nebeliktų gydytojo ir odontologo, dirbtų tik slaugytoja.

Biržų rajono savivaldybės poliklinikos vyriausiasis gydytojas Leonidas Sologubovas sakė, kad ambulatorijoje šiuo metu priregistruota 400 gyventojų, kai mažiausiai turėtų būti registruota 800. „Nėra gyventojų. Dalis jų užsiregistruoja pas gydytojus Biržuose. Juk vis tiek vaistų reikia važiuoti į Biržus, nes Nemunėlio Radviliškyje vaistinės nėra“, – kalbėjo L. Sologubovas.

reklama

Per metus Nemunėlio Radviliškio ambulatorija patiria 31 tūkst. eurų nuostolį. Jis dengiamas iš bendrų savivaldybės poliklinikos uždirbamų lėšų.

L. Sologubovas kalbėjo apie tai, kad panaikinus ambulatoriją geriau būtų koncentruoti paslaugas vienoje vietoje, tuomet jos bus kokybiškesnės.

Biržų rajone šiuo metu veikia keturios ambulatorijos – Papilyje, Pabiržėje, Vabalninke ir Nemunėlio Radviliškyje. Pasak L. Sologubovo, sparčiai mažėja priregistruotųjų skaičius ir Pabiržėje. Viena iš priežasčių – šis miestelis nuo Biržų nutolęs vos septynis kilometrus, todėl daugelis gyventojų persiregistruoja į mieste esančias medicinos įstaigas.

reklama

„Papilio ir Vabalninko ambulatorijų niekada nereikėdavo dotuoti. Bet ir jos po truputį tampa nuostolingos“, – kalbėjo L. Sologubovas.

Bėda ta, kad rajono gyventojai sensta. Garbaus amžiaus žmonių gydymo įkainiai yra gerokai mažesni nei vaikų ar darbingų asmenų.

Apie šias problemas Biržų rajono ir gydymo įstaigų vadovai prieš du mėnesius diskutavo su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga. Jis sutiko, kad pensininkams gydyti skirti įkainiai yra per maži, ir žadėjo padėtį ištaisyti. Tačiau iki šiol nėra priimtas joks sprendimas.

Biržų rajono mero pavaduotoja Irutė Varzienė, atsakinga už medicinos reikalus rajone, sakė, kad apie Nemunėlio Radviliškio ambulatorijos ateitį dar bus ne kartą diskutuojama ir su politikais, ir su bendruomene.

„Reikalingos diskusijos ir ekonominis pagrindimas, ieškoma ir galimų alternatyvų. Ir mes savivaldybėje nenorime, kad viską centralizuotų, to nenori ir kaimo gyventojai“, – svarstė I. Varzienė.

reklama

Kokia Nemunėlio Radviliškio seniūnijos seniūno Giedriaus Kubiliaus nuomonė apie galimą ambulatorijos keitimą į medicinos punktą?

„Kategoriškai neigiama. Mums reikia ambulatorijos su odontologijos paslaugomis. Odontologė pas mus sutinka dirbti. Medicinos punkte tokios paslaugos neteikiamos. Kas dabar Lietuvoje nenuostolinga? Kelius žvyruoti nuostolinga, pensijas mokėti irgi. Bet kiek galima didinti socialinę atskirtį?“ – svarstė G. Kubilius.

reklama