JAV policija skelbia sustabdžiusi serijinį sprogdintoją: sulaikomas nusižudė

Teksaso policija ramino Ostino gyventojus: serijinis sprogdintojas negyvas
Teksaso policija ramino Ostino gyventojus: serijinis sprogdintojas negyvas
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-03-21 11:51

Įtariamas sprogdintojas, keletą savaičių terorizavęs Ostino miesto Teksase (JAV) gyventojus paštu siuntinėtomis bombomis, žuvo per policijos operaciją.

„CBS News“ paskelbė, kad įtariamas nusikaltėlis žuvo, susprogdinęs užtaisą savo automobilyje Ostino pakraštyje, kai jį bandė sulaikyti policijos pareigūnai.

reklama

Teisėsaugos atstovai ragina vietos gyventojus išlikti budrius ir neatidarinėti įtartinų siuntinių. Nėra žinoma, ar nusikaltėlis nespėjo išsiųsti dar daugiau sprogstamųjų užtaisų.

Kiek vėliau paskelbta, kad įtariamas asmuo buvo 23-ejų baltasis Markas Anthony Condittas. Jo veiksmų motyvai kol kas nėra aiškūs, tačiau „The New York Times“ primena, kad pirmaisiais taikiniais tapo žinomos Ostino afroamerikiečių bendruomenės šeimos.

Nuo kovo pradžios Ostine buvo susprogdinti keturi užtaisai, o už 100 km į pietus esančiame San Antonijaus priemiestyje Šerce – dar vienas. Iš viso atakos pareikalavo dviejų gyvybių, dar penki žmonės buvo sužeisti.

reklama

Anksčiau trečiadienį JAV žiniasklaida išplatino vaizdo stebėjimo kamerų užfiksuotus kadrus, kuriuose, teisėsaugos teigimu, matomas įtariamas sprogdintojas, palikęs užtaisą siuntų bendrovės „FedEx“ biure.

NPR cituojamo dienraščio „The Austin Statesman“ duomenimis, būtent šie vaizdai padėjo teisėsaugai antradienį ryte identifikuoti įtariamąjį.

Įdomu tai, kad tyrėjai, prieš imdami planuoti areštą, patikrino įtarimų sukėlusio asmens pirkinių išklotinę ir gavo teismo leidimą peržiūrėti jo „Google“ paieškų istoriją.


Virtinė sprogimų buvo sukėlusi nemenką įtampą Teksaso valstijos sostinėje Ostine. Mieste buvo sutelktos papildomos policijos pajėgos.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė, kad dėl sprogimų Ostine atsakingas „labai labai ligotas individas arba individai“.

Serijinis Ostino sprogdintojas jau dabar lyginamas su garsiuoju Unabomberiu, Tedu Kaczynskiu, kuris nuo 1978 iki 1995 m. terorizavo JAV universitetų miestelius ir kitus taikinius, siuntinėdamas siuntinius su sprogstamaisiais užtaisais. Jo paieškų ir sulaikymo operacija buvo vienas brangiausių visų laikų FTB tyrimų.

reklama

JAV policija skelbia sustabdžiusi serijinį sprogdintoją: sulaikomas nusižudė

Teksaso policija ramino Ostino gyventojus: serijinis sprogdintojas negyvas
+2