Kaip vyksta atranka į LRT generalinio direktoriaus postą: A. Račas skelbia įrašą

Artūras  Račas
Artūras Račas
  © Dmitrijus Radlinskas
Alfa.lt
2018-03-21 12:19

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos taryba antradienį LRT generaline direktore išrinko buvusią naujienų portalo Delfi.lt vyriausiąją redaktorę Moniką Garbačiauskaitę-Budrienę.

Ji įveikė 11 konkurentų, kurie konkurse siekė vadovo vietos.

Vienas kandidatų, buvęs didžiausios naujienų agentūros Lietuvoje BNS vadovas Artūras Račas, išplatino garso įrašą, kuriame pasidalijo, kaip vyko atranka ir bendravimas su komisija, kuri vertino kandidatus užimti LRT generalinio direktoriaus vietą.

„Aš laikyčiausi tų pagrindinių principų, kurių pastaruoju metu, mano supratimu, LRT trūksta. Tai būtų objektyvumo, nešališkumo ir įvairių nuomonių. Truputėlį paslinkti LRT į skirtingų interesų sferą, o ne truputėlį angažuotą vienos politinės jėgos kritikos kryptimi“, – savo LRT viziją komisijai dėstė A. Račas.

Anot jo, LRT turėtų gerokai labiau modernizuotis, ypač kalbant apie turimą turtą, kuris, anot kandidato, bent ankstesniais laikais nebuvo tinkamai ir efektyviai išnaudojamas, taip pat būtina įvertinti, kaip efektyviai LRT yra naudojamos lėšos ir kur reikėtų persiorientuoti.

„Reikia daryti taip, kad LRT turinys būtų pasiekiamas visose įmanomose mobiliose platformose“, – užbaigė A. Račas.

Kandidatas per atranką teigė, kad LRT tarybą turėtų sudaryti trijų pagrindinių sričių – finansų, vadybos ir žiniasklaidos – atstovai.

„Aš manau, kad taryba turėtų būti nuolat veikiantis ir apmokamas organas, kaip yra BBC, tai yra specialistai, kurie gauna algą ir nuolatos dirba“, – kalbėjo A. Račas.

Per atranką A. Račo buvo klausiama, kaip jis ketina rasti bendrą kalbą su daugybe politikų ir kitais visuomenės dalyviais. Viena komisijos narė užsiminė, kad A. Račas viešojoje erdvėje pastaruoju metu minimas kaip kovotojas, o tai galėtų pakenkti būnant LRT vadovu.

„Na, pirmiausia aš A. Tapino mitingų nebijau, jeigu ką, neišsigąsčiau, jeigu jis būtų čia, LRT. Kitas dalykas, su spaudimu aš susidūriau dar dirbdamas BNS, patikėkite, spaudimas BNS buvo ir iš politikų, ir iš verslo tikrai ne mažesnis, negu jis gali būti LRT. Nepaisant to, visos didžiausios žiniasklaidos priemonės buvo BNS klientai. Netgi pasakysiu taip: LRT, kuri buvo nutraukusi sutartį su BNS dėl manęs, po dvejų metų persigalvojo ir vėl grįžo į BNS, kadangi račas raču, o BNS informacija yra svarbi. Aš galvoju, kad visą tą galėčiau padaryti ir LRT. Man nėra naujiena įtikinėti žmones argumentais, aš sakiau ir sakysiu, ką galvoju apie tai, kas vyksta Lietuvoje“, – tikino A. Račas.

Tiesa, pastaruoju metu Visagine dirbantis A. Račas sako, kad dabartinėje žiniasklaidoje ir televizijoje jis mato labai daug Ramūno Karbauskio bei Rusijos ir pasigenda išsamios diskusijos apie švietimo reformą, kuri yra itin svarbi.

„Aš nematau diskusijos apie tai, kas vyksta sveikatos apsaugos srityje, nematau diskusijos apie alkoholio pataisas, kurias visi čia labai keikia. Žiniasklaida pasidarė tokia bandos principu besivadovaujanti grupė, kur visi įsikanda į vieną temą ir taršo, kol ten nieko nebelieka. Aš norėčiau, kad LRT užduotų toną ne bėgti paskui, o užduoti toną diskusijoms apie tai, kas svarbiausia visuomenei, o ne kas svarbiausia vienai ar kitai partijai. LRT turi kelti tas problemas, kas svarbiausia visuomenei, o ne tam, kas sėdi Seime“, – per atranką kalbėjo A. Račas.

Visą kandidato A. Račo įrašą galite išgirsti ČIA: