LRT 5 metus vairuos nauja vadovė – Monika Garbačiauskaitė-Budrienė

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė
Monika Garbačiauskaitė-Budrienė
© Dmitrijus Radlinskas
BNS, Alfa.lt | Alfa.lt
2018-03-20 17:47

Antradienį LRT taryba išrinko naują viešojo transliuotojo generalinę direktorę. Ja tapo buvusi Delfi.lt vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Moteris pakeis dvi kadencijas šiai įstaigai vadovavusį ir perrinkimo siekusį žurnalistą Audrių Siaurusevičių. M. Garbačiauskaitė-Budrienė buvo viena iš 11 kandidatų, siekusių užimti šias pareigas. 

reklama

Be ligšiolinio LRT vadovo, ji nurungė laidų vedėją Kristupą Krivicką, žurnalistą Artūrą Račą, signatarą Zigmą Vaišvilą, LRT darbuotojus Aldarą Stonį ir Justą Senapėdį, istoriką Bernardą Gailių, Kultūros ministerijos kanclerį Laimoną Ubavičių, teisininką Liudviką Ragauskį ir viešosios įstaigos „Kultino“ direktorę Jūratę Černiauskienę.

Laidų vedėjas Arūnas Valinskas anksčiau buvo patvirtintas kandidatu, tačiau šiandien iš konkurso pasitraukė.

Rinkimuose prireikė antrojo turo – iš dvylikos narių susidedanti LRT taryba pirmuoju balsavimu nesugebėjo išrinkti generalinio direktoriaus, todėl antrajame ture teko rinktis iš trijų kandidatų. M. Garbačiauskaitė Budrienė surinko 8 iš 12 tarybos narių balsų. 

reklama

Žada permainas

Naujoji vadovė LRT radijui teigė, kad planuoja ateiti į LRT su savo komanda, nes generalinis direktorius turi tokią teisę.

„Manau, šia teise pasinaudosiu, juolab kad neketinu būti formali direktorė, ketinu padaryti permainų, tad reikės palaikymo“, – radijui sakė ji.

Vienu svarbiausių prioritetų ji nurodė skaidrumo didinimą ir žada „tam tikrų sprendimų“ konsultuojantis su LRT taryba. Naujoji vadovė taip pat sakė žadanti konsultuotis su už skaidrumą, efektyvumą atsakingomis valstybės institucijomis – Valstybės kontrole, Viešųjų pirkimų tarnyba.

M. Garbačiauskaitė-Budrienė LRT radijui teigė sieksianti didesnio viešumo, auditų, „kad visuomenė įsitikintų, ar tie mokesčių mokėtojų pinigai yra leidžiami skaidriai“.

reklama

Pasak jos, daugiau viešumo turėtų būti tiek kalbant apie darbuotojų atlyginimus, tiek apie sutartis su prodiuseriais, kurie, jos teigimu, „taip pat neturi tikėtis visiško konfidencialumo“.

Būsimą bendravimą su Seimu ji sakė įsivaizduojanti „pagarbų ir dalykišką“.

„Norėčiau, kad būtų sumažinta įtampa tarp Seimo ir nacionalinio transliuotojo, nes ta įtampa kuria negerą atmosferą, ji blaško organizacijos darbą. Labai noriu, kad ta įtampa sumažėtų. Tikiuosi, kad bus įvertintas didesnio skaidrumo noras, tikiuosi, Seimas tą taip pat įvertins“, – kalbėjo ji.

LRT vadovo konkurso laimėtoja taip pat ramino, jog kol kas tikrai nereikėtų kalbėti apie darbuotojų atleidimus. iš pradžių ji žada įvertinti, ar nėra besidubliuojančių funkcijų, neefektyvaus darbo.

„Šiuolaikinė organizacija turi būti moderni, lengva, kiekvienas turi daryti savo darbą. To ir sieksiu“, – LRT radijui sakė M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

reklama