R. Karbauskis triumfuoja: Seimas neįgyvendino konservatorių svajonės

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis neslepia džiaugsmo dėl Seimo sprendimo neskelbti pirmalaikių parlamento rinkimų. Anot jo, tokiu būdu tautos išrinktieji neįgyvendino konservatorių svajonės įsitaisyti valdžioje.

„Manau, kad Seimas labai aiškiai suprato, kad žmogus, kuris bet kokios kainos siekė valdžios ir siekė iš karto po praėjusių rinkimų, kurie buvo pralaimėti, padarys viską, kad tos svajonės būtų įgyvendintos, bet Seimas, matyt, balsuodamas, parodė, kad toks labai didelis konservatorių noras šį kartą nebus įgyvendintas“, – antradienį žurnalistams Seime komentavo R. Karbauskis.

reklama

„Buvo gan juokinga, nes tas demagogijos ir arogancijos uraganas, be abejonės, mus vertė šypsotis ir juoktis, nes iš tikrųjų argumentų jokių nebuvo, be kažkokių kaltinimų, kvailų pasisakymų ir kabinėjimosi prie žodžių“, – opozicijos bandymus paskelbti pirmalaikius Seimo rinkimus įvertino valstiečių lyderis.

R. Karbauskis neigė, kad tie, kurie balsavo prieš pirmalaikius Seimo rinkimus, gali būti potenciali valdančioji koalicija.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderis Gabrielius Landsbergis neslėpė nusivylimo dėl Seimo sprendimo atmesti pirmalaikių rinkimų idėją. Kita vertus, anot jo, Teisės ir teisėtvarkos komitetui pirmadienį nepritarus opozicijos siūlymui pradėti parlamentinį tyrimą dėl padėties žemės ūkio sektoriuje, kurio taikinyje atsidurtų ir valstiečių lyderio vadovaujamas „Agrokoncernas“, pirmalaikių rinkimų atmetimas atrodo tarsi tendencija.

reklama

„Aš manau, kad tai, kas atsitiko vakar, kai buvo TTK (Teisės ir teisėtvarkos komiteto – Alfa.lt) svarstoma agrokomisijos ateitis ir kai buvo atmesta, ir šiandien balsavimas dėl išankstinių rinkimų buvo atmestas, tai yra pagrindinės indikacijos, kad valstiečiai, valdantieji nenori eiti kompromisų keliu. Nenori jie ieškoti kokių nors susitarimų, tai yra ta pati linija, lyg praeitą savaitę nei piketai, nei ko nors kito nebūtų įvykę“, – žurnalistams komentavo G. Landsbergis.

Premjerui rezultatai nebuvo staigmena

Premjeras Saulius Skvernelis, žurnalistų paklaustas, kaip vertina parlamento sprendimą neskelbti pirmalaikių rinkimų, nedaugžodžiavo. Anot jo, toks sprendimas nėra staigmena.

„Tai rodo Seimo narių nusiteikimą ir objektyvių priežasčių (pirmalaikiams rinkimams – Alfa.lt) nebuvimą, tai kitaip ir būti negalėjo. Diskusija tokia labai... Manau, kad opozicija nebuvo pasiruošusi ir neturėjo argumentų. Man jie atrodo neįtikinami“, – tikino ministras pirmininkas.

Skirtingai negu R. Karbauskis ir S. Skvernelis, Seimo pirmininkas, valstietis Viktoras Pranckietis palaikė pirmalaikių rinkimų idėją, tačiau žurnalistams teigė, kad, nors ir palaikė šią iniciatyvą, netiki, kad jai būtų pritarta priėmimo stadijoje.

reklama

„Puikiai žinojome, kad tada, kai reikėtų balsuoti, kad tikrai išeikime, kaip aštuonis kartus, tai ir šį kartą būtų tas pats“, – aiškino V. Pranckietis.

Dar praėjusią savaitę mitinge prie Seimo parlamento vadovas tikino, kad jam yra gėda prieš rinkėjus, gėda dėl Seimo sprendimų. V. Pranckietis ir šį kartą, po Seimo sprendimo neskelbti pirmalaikių rinkimų, tikino, kad yra atvejų, dėl kurių jam yra gėda – dėl iš Seimo pasitraukusio konservatoriaus Tado Langaičio, dėl į netinkamo seksualinio elgesio skandalą patekusio kito konservatoriaus Mykolo Majausko.

„Man labai gėda būna už tokius kaip T. Langaičio veiksmus, kaip M. Majausko veiksmus. Taip, man yra už ką gėdytis. Jie taip padaro, o aš turiu atsakyti kaip asmuo už tų asmenų veiklą“, – kalbėjo V. Pranckietis.

Paklaustas, ar jam nėra gėda dėl buvusio parlamentarės Gretos Kildišienės skandalo, Seimo pirmininkas vėl dūrė pirštu į konservatorius.

„Ji (G. Kildišienė – Alfa.lt) padėjo mandatą ir išėjo. Aš linkėčiau visiems – ir M. Majauskui – padėti mandatą ir išeiti. Ir A. Kubiliui linkėčiau. Buvo lygiai tokia pati automobilinė problema – nepadėjo mandato, neišėjo“, – aiškino V. Pranckietis.

reklama