Pirmalaikių rinkimų balsavimas: Seimo pirmininkas žodį tesėjo, R. Karbauskis ir premjeras buvo vieningi

Viktoras Pranckietis
Viktoras Pranckietis
© Edvard Blaževič
Alfa.lt
2018-03-20 14:17

Seimui antradienį buvo pateiktas opozicijos siūlymas rengti pirmalaikius parlamento rinkimus birželio 3 d.

Opozicija teigė, kad nepanaikinęs priesaiką sulaužiusio Mindaugo Basčio mandato Seimas diskreditavo save kaip instituciją, o šalį yra ištikusi parlamentinė krizė, kurią išspręsti gali tik pirmalaikiai rinkimai.

Tiesa, toks opozicijos sumanymas žlugo dar pateikimo stadijoje ir idėja nebus toliau svarstoma.

Seimo pirmininkas žodį tesėjo, premjeras ir R. Karbauskis buvo vieningi

reklama


Saulius Skvernelis© Edvard Blaževič

Savo ruožtu peržvelgus balsavimo rezultatus aiškėja, kad pirmalaikių rinkimų idėja buvo atmesta daugiausia valdančiųjų balsais.

Valstiečiai balsuodami „prieš“ sutelkė 48 balsus, dar 5 pridėjo Lietuvos lenkų rinkimų akcija, 3 – Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija, 1 balsas teko iš mišrios Seimo narių grupės.

Įdomu tai, kad dar išvakarėse sakęs, kad palaikys tokią pirmalaikių rinkimų idėją, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis žodžio laikėsi ir balsavo „už“ pateikimą.


Balsavimas dėl pirmalaikių rinkimų Seime© LRS

Tiesa, valstiečių frakcijos lyderis buvo priešingos nuomonės ir pasirinko priešingą poziciją, premjeras S. Skvernelis taip pat balsavo „prieš“.

Iš valstiečių gretų už pirmalaikius rinkimus balsavo 3 politikai: Justas Džiugelis, Povilas Urbšys ir NSGK pirmininkas Vytautas Bakas.

Opozicijai pritrūko balsų

Labiausiai pirmalaikių rinkimų idėją eskalavę ir ją pateikę opozicijoje esantys konservatoriai liko nieko nepešę, nors visi TS-LKD frakcijos nariai balsavo vieningai „už“ pirmalaikius rinkimus, tačiau jiems pritrūko palaikymo.

Papildomai prie TS-LKD prisidėjo Liberalų sąjūdis su 6 balsais, taip pat socialdemokratų frakcija su tiek pat, dar po 3 pridėjo „tvarkiečiai“ ir mišrios Seimo grupės nariai.


reklama