Policijoje karjerą darė neeilinis sukčius: tarp daugybės ciniškai apgautų – ir mylimoji

Tomas Mickonis
Tomas Mickonis
© Paulius Peleckis

Sostinės policijoje tyrėju dirbęs jaunas vaikinas išties buvo neeilinis sukčius, apgavęs daugybę asmenų – tai konstatavo Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs šiuo metu teisėsaugoje jau nebedirbančio Tomo Mickonio (gim. 1991 m.) baudžiamąją bylą. Jaunas vyras buvo pripažintas kaltu dėl daugybės įvairiausių nusikaltimų, tačiau, nors nuteistas jau antrą kartą, už grotų nesės.

Vilniaus 2 policijos komisariate Prevencijos poskyrio tyrėju dirbęs T. Mickonis turėjo padėti žmonėms, tačiau įvairiais būdais apgavo ir pasisavino daugybės piliečių pinigus. Bylos duomenimis, vyras, pasinaudodamas jam, kaip pareigūnui, prieinamais kitų žmonių asmeniniais duomenimis, ėmė greitąsias paskolas, kurias grąžinti tekdavo nieko apie jas greičiausiai nė neįtarusiems žmonėms. Lengvas greitųjų kreditų ėmimas – sukčių svajonė – T. Mickoniui galėjo būti itin lengvas darbas būtent dėl išskirtinės galimybės prieiti prie asmeninių duomenų, reikalingų teikiant paraišką paskolai gauti.

reklama

Buvęs policininkas ne tik imdavo greitąsias paskolas – bylos duomenimis, T. Mickonis taip pat sėkmingai bandė suklaidinti ir išnaudoti į policiją pagalbos ir teisybės ieškoti atėjusius žmones: stengdavosi užmegzti neformalų bendravimą, o tuomet prašydavo paskolinti pinigų, siūlydavo padėti daryti verslą.

Vilniaus apygardos teisme nagrinėtoje baudžiamojoje byloje nukentėjusiaisiais pripažinti 13 asmenų. Buvęs policininkas galėjo apgaudinėti netgi savo merginą, kurios asmeniniais duomenimis ir mokėjimo kortele naudojosi, taip pat ir šios giminaičius.

Ši byla T. Mickoniui – ne pirmoji; 2014 m. spalį policija pati skelbė pradėjusi tyrimą dėl Prevencijos poskyrio tyrėjo elgesio. Tąkart T. Mickonis įkliuvo dėl to, kad, žadėdamas vienai moteriai padėti išspręsti problemas ir siūlydamas teisininkų pagalbą, suklastojo sąskaitą už teisinę pagalbą ir paėmė už tai užmokestį.

reklama

Antradienį teisėjas Stasys Punys T. Mickonį pripažino kaltu dėl daugybės nusikaltimų, tarp kurių – vagystė, sukčiavimas ir pasikėsinimas sukčiauti, taip pat neteisėtas disponavimas elektronine mokėjimo priemone, jos duomenimis, kitos nusikalstamos veikos.

Teismo nuosprendžiu buvusiam policininkui buvo skirta pustrečių metų laisvės atėmimo bausmė, tačiau jos vykdymas atidėtas vienerių metų laikotarpiui – jei per šį laiką nenusikals, bausmė bus laikoma atlikta. Tokia bausmė buvo skirta netgi po to, kai Kauno apygardos teismas jau anksčiau T. Mickonį nuteisė vienerių metų laisvės atėmimo bausme.

Sukčius taip pat turės atlyginti padarytą turtinę ir moralinę žalą, įvertintą daugiau nei 5 945 eurais.

Pats T. Mickonis savo kaltę bylos metu neigė ir tikino, kad tarp jo ir aukų susiklostė civiliniai santykiai, kitaip tariant, tiesiog buvo negrąžintos skolos. Tačiau teismas konstatavo, kad T. Mickonis pinigus skolindavosi jau turėdamas tikslą jų negrąžinti. Nuo nukentėjusiųjų kaltinimų buvęs policininkas taip pat gynėsi teigdamas, jog tai yra kerštas ir šmeižtas.

reklama

Policijoje karjerą darė neeilinis sukčius: tarp daugybės ciniškai apgautų – ir mylimoji

Tomas Mickonis
+3