Pravieniškėse – džiunglių įstatymai: seksualiai išniekintas kalinys viešai atkeršijo savo skriaudėjui

Kalėjime galioja džiunglių įstatymai
Kalėjime galioja džiunglių įstatymai

Nusikaltėlius auklėti ir atvesti į doros kelią turintys Pravieniškių pataisos namai kartais labiau primena džiungles, kur daromi nauji nusikaltimai, o vadovaujamasi ne valstybės, bet pačių kalinių susikurtais įstatymais. Vos į pataisos namus patekęs kalinys patyrė seksualinę kito naujoko prievartą, tačiau, užuot kreipęsis į pareigūnus, viešai atsiteisė su savo skriaudėju kitų kalinių akivaizdoje.

Incidentas Pravieniškių pataisos namų buitinėse patalpose kilo 2017 m. balandžio 6 d. apie 11 val., kai dvejų metų laisvės atėmimo bausmę atliekantis kalinys Evaldas T. savo skriaudėją kitų kalinių akivaizdoje mušė kumščiais, daužė kėde. Dėl padarytų sužalojimų vyras buvo dar kartą patrauktas baudžiamojon atsakomybėn dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

reklama

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmuose kalinys visiškai pripažino sumušęs kitą kalinį ir paaiškino, kad taip pasielgė todėl, kad prieš kurį laiką nukentėjusysis iš jo išsityčiojo, jį taip pat sumušė, todėl jis jutęs nuoskaudą ir pyktį. „Šiaip nesu piktas žmogus ir esu nepavojingas“, – teisme gynėsi Evaldas T., prieš tai penkis kartus teistas dėl viešosios tvarkos sutrikdymo ir sužalojimo.

Anot kalinio, nukentėjusysis iš jo buvo išsityčiojęs dar tuomet, kai jis tik atvyko į pataisos namus ir buvo laikomas karantine. Atsilyginant auka nesipriešino – žinojo, už ką yra mušamas. „Po įvykio buvom susitikę. Jis man nieko nesakė, tylėjo galvą nuleidęs, žino, už ką gavo, nes buvo su manim žiauriai pasielgęs, kai pažemino prieš kitus nuteistuosius“, – teisme teigė Evaldas T.

Tai patvirtino ir pats nukentėjusysis, teigęs, kad 2017 m. kovo 23 d. atvyko į pataisos namus ir buvo patalpintas į „karantiną“, kuriame tuo metu buvo dar šeši nuteistieji, laukę vietos kamerose, o balandžio 6 d. buvo perkeltas į nuolatinę kamerą. Tą pačią dieną jį kitas kalinys pakvietė užeiti į virtuvėlę, o čia jau laukė Evaldas T. ir kiti kaliniai – kaip paaiškėjo, Evaldas T. jau buvo išliejęs savo nuoskaudą dėl „karantine“ patirtos skriaudos.

reklama

Nežinia, ar bijodamas, kad prie smurto prisidės ir kiti kaliniai, nukentėjusysis nesipriešino, kai buvo mušamas. Teisme pripažino, kad sumuštas buvo ne be priežasties. „Sumuštas buvau dėl to, kad karantino patalpose nuteistajam Evaldui T. liepė mane patenkinti oraliniu būdu ir jis tai padarė. Kaip supratau, Evaldas T. tai darė prieš savo valią“, – teisme sakė nukentėjusysis.

Nors Evaldas T. atsiteisė už jam padarytą skriaudą, teismas už tokį kerštą kalinio nepagailėjo – Kaišiadorių rūmų teisėjas Arūnas Purvainis kalinio atliekamą laisvės atėmimo bausmę pailgino dešimčia mėnesių.

reklama