Ūkio ministras: savivaldybių įmonės neturėtų dalyti labdaros

Virginijus Sinkevičius
Virginijus Sinkevičius
  © Dmitrijus Radlinskas
BNS
2018-03-20 12:17

Savivaldybių įmonės neturėtų dalyti labdaros ir paramos, sakė ūkio ministras. Tačiau valstietis Virginijus Sinkevičius taip pat pripažįsta, kad šis klausimas reikalauja „didesnės politinės diskusijos“.

„Būčiau už tai, kad neturėtų būti iš tų įmonių (savivaldybių įmonių – BNS) parama teikiama, nes tos įmonės įkurtos arba iš valstybinio, arba iš savivaldybių kapitalo, tai yra iš mūsų visų pinigų“, – antradienį Seime kalbėjo ministras.

Jis pripažino, kad kol kas savivaldos galimybės dalyti paramą ir labdarą „dar nėra iki galo išspręstos“.

„Tai toks klausimas, kuris reikalauja didesnės politinės diskusijos“, – pareiškė ministras. Anot jo, čia „daug priklauso“ nuo merų ir tarybų.

„Meras, savivaldybės taryba, jie yra išrinkti žmonių ir jie netiesiogiai, bet įpareigojo juos valdyti įmonę, nuo jų sprendimų priklauso, ar teikti tą paramą, ar neteikti“, – sakė V. Sinkevičius.

Audito komiteto narė konservatorė Agnė Bilotaitė sakė, kad kai kurių savivaldybių įmonės skirsto paramą, nors pačios dirba nuostolingai.

„Tai nedidelės sumos, bet iš principo taip neturėtų būti“, – BNS teigė parlamentarė.

Seimas 2017 m. gruodį atsisakė svarstyti, ar nuo 2018 m. uždrausti šioms įmonėms dalyti paramą. Valstiečių frakcijos narys Povilas Urbšys tuomet paprašė atidėti projekto priėmimą iki kito posėdžio, nes dar vyksta diskusijos. Tačiau iki šiol pataisos tebeguli stalčiuose.

Pasak P. Urbšio, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas siūlo nedrausti įmonėms teikti labdarą, o tai „daryti aiškiau ir skaidriau reglamentuojant“.

Vyriausybės sprendimu valstybės įmonės labdarai nuo šių metų negali skirti daugiau nei 3 proc. metinio grynojo pelno, arba iki 500 tūkst. eurų, o maksimali suma vienam prašytojui negali būti didesnė kaip 300 tūkst. eurų. Nuostolingai dirbančios bendrovės, turinčios rezervų paramai, per metus tam galės išleisti iki 30 tūkst. eurų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.