Lenkija ir Vokietija ragina ES ryžtingai reaguoti į rusų šnipo apnuodijimą

Britanijoje tiriamas S. Skripalio apnuodijimas
Britanijoje tiriamas S. Skripalio apnuodijimas
© SCANPIX
BNS
2018-03-20 10:28

Varšuvoje pirmadienį susitikę Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel paragino ES ryžtingai reaguoti į buvusio rusų šnipo apnuodijimą Didžiojoje Britanijoje.

Londonas tvirtina, kad Rusija atsakinga už kovo 4 d. Anglijos pietvakariniame Solsberio mieste įvykdytą išpuolį, per kurį buvęs Rusijos karinės žvalgybos agentūros GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo apnuodyti nervus paralyžiuojančia medžiaga.

reklama

Kremlius šiuos kaltinimus kategoriškai neigia ir vadina nesąmone.

„Rusų agresorius turi žinoti, kad jam nevalia pulti NATO narę“, – sakė M. Morawieckis žurnalistams, greta stovint A. Merkel, atvykusiai vizito į Lenkiją po to, kai buvo prisaikdinta ketvirtai kadencijai kanclerio poste.

„Mes sutarėme pasakyti, kad Europos Sąjunga turi duoti ryžtingą, ne simbolinį, atsaką. Tikimės, kad rusų atakos tema atsispindės Europos Vadovų Tarybos viršūnių susitikimo išvadose“, – pridūrė Lenkijos premjeras, turėdamas galvoje vėliau šią savaitę vyksiantį Bendrijos lyderių susitikimą.

reklama

Lenkiją, kaip ir kaimynines Baltijos šalis, neramina dažnos Rusijos karinės pratybos jų pašonėje.

A. Merkel užėmė kiek santūresnę poziciją – ji išreiškė solidarumą su Londonu, tačiau tiesiogiai neapkaltino Maskvos dėl išpuolio prieš S. Skripalį ir jo dukrą.

„Rimta informacija rodo, kad Rusija kažkaip su tuo susijusi. Dabar pati Rusija turi įrodyti, jog taip nėra“, – kalbėjo kanclerė Varšuvoje.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Lenkija ir Vokietija ragina ES ryžtingai reaguoti į rusų šnipo apnuodijimą

Britanijoje tiriamas S. Skripalio apnuodijimas