R. Karbauskis sako žinantis, kad didelė dalis opozicijos nepritaria pirmalaikiams rinkimams

Antradienį Seime ims spręstis ne tik Artūro Skardžiaus, bet ir viso parlamento galimybės dirbti toliau. Ramūnas Karbauskis sakė esantis ramus dėl siūlymo surengti pirmalaikius rinkimus, nes žino, kad nemaža dalis opozicijos jo neketina palaikyti. 

Seimui antradienį bus pateiktas siūlymas rengti pirmalaikius parlamento rinkimus birželio 3 d., kurio nutarimo projektą visų opozicinių frakcijų seniūnai ir iš viso parašais parėmė 49 parlamentarai. Valstiečių ir žaliųjų vedlys sakė žinantis, jog yra frakcijų, kuriose siūlymą palaikė tik dalis narių, o kai kuriose – vos vienas frakcijos seniūnas.

reklama

„Mes žinome, kad kitose frakcijose bus daug žmonių, kurie nepalaikys, netgi tose, kurios pasirašė“, – sakė R. Karbauskis ir pridūrė, jog jo frakcijoje už siūlymą balsuos „iki trijų“ asmenų.

„Yra frakcijų, kur pasirašė frakcijos vadovas, bet nė vienas frakcijos narys nepalaiko. Yra ir tokių frakcijų, o šnekant apie visas, tai šiandien labai gražiai bus matyti“, – sakė R. Karbauskis.

Paprašytas patikslinti, kuriose frakcijose, jo žiniomis, pirmalaikius rinkimus palaiko tik jos vadovas, R. Karbauskis paminėjo „tvarkiečius“. „Kiek aš žinau, tai „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijoje nėra norinčių išankstinių rinkimų, nors frakcijos vadovo parašas yra. Kiek žinau, Liberalų frakcijoje taip pat daug žmonių, kurie nepalaiko tokio sprendimo, nors frakcijos vadovo parašas yra. Nežinau, kaip konservatorių frakcijoje, gal ten labai vieningi“, – dėstė valstiečių ir žaliųjų lyderis.

reklama

Pagal Konstituciją, pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti rengiami Seimo nutarimu, priimtu ne mažiau kaip trimis penktadaliais visų Seimo narių balsų dauguma, tai yra ne mažiau kaip 85 balsais iš 141.

15 tūkst. parašų nesureikšmina

Antradienį taip pat surinkta daugiau kaip 15 tūkst. piliečių parašų, pritariančių pirmalaikiams Seimo rinkimams. Kaip savo „Facebook“ paskyroje užsiminė pagrindinis iniciatyvos autorius Andrius Tapinas, tai padaryti pavyko per mažiau nei parą. Vis dėlto R. Karbauskis to nesureikšmina ir sako, kad peticijai svarstyti Seime reikia 50 tūkst. parašų.

„Jeigu atneši 15 (tūkstančių), vadinasi, jis neatitinka peticijų įstatymo ir atitinkamai Seime nebus svarstomas“, – sakė valstiečių lyderis.

„Ir 10 žmonių yra nemažai, ir 5 žmonės yra nemažai, bet yra įstatymai. Jeigu kažkas sako, kad tai yra peticija, tai yra reikalavimai. 50 tūkst. parašų – peticija privalomai svarstoma Seime“, – pridūrė R. Karbauskis.

reklama

Visas R. Karbauskio komentaras – Alfa.lt vaizdo įraše

reklama