„Norfa“ nebendradarbiaus su „Coca-Cola“: šią kaltina reikalaujant didesnių kainų nei kitose ES šalyse

mažmeninės prekybos parduotuvių tinklas Lietuvoje - Norfa
mažmeninės prekybos parduotuvių tinklas Lietuvoje - Norfa
© Edvard Blaževič
Alfa.lt
2018-03-20 09:06

„Norfos mažmena“ jau kelintą kartą priversta atsisakyti bendradarbiauti su bendrovės „Coca-Cola“ vietos padaliniu ir kompanijos gėrimų gamybos bei tiekimo partneriu mūsų šalyje UAB „Coca-Cola HBC Lietuva“.

„Norfos“ bendradarbiavimas su „Coca-Cola HBC Lietuva“ nutrūkęs jau beveik dvejus metus.

reklama

„Coca-Cola“ už savo produkciją Lietuvoje iš prekybininkų reikalauja maždaug 10 proc. didesnės kainos nei kai kuriose kitose Europos Sąjungos šalyse. Todėl dalis mūsų šalies prekybininkų priversti pirkti ir įsivežti į Lietuvą gėrimus „Coca-Cola“ iš „pigių“ Europos šalių.

„Norfos“ vadovybė mano, kad kai kurios didžiosios tarptautinės bendrovės diskriminuoja Lietuvą savo kainų politikoje, darydamos mūsų šalį „brangia“.

Pernai, visuomenei pasipiktinus, šalies kompetentingos institucijos atliko tyrimus ir nustatė, kad Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Vidurio ir Rytų Europos šalių, populiarūs importuoti maisto produktai – prastesnės kokybės nei Vakaruose. Tyrimas parodė, kad produktai, pagaminti Vakaruose, yra kitokios sudėties, spalvos, konsistencijos ir skonio, nei vartoja vakariečiai, kurie valgo geresnį maistą nei lietuviai, nors produktas yra toks pat.

reklama

„Lietuvos valdžia turėtų atkreipti dėmesį ne tik į prekių kokybę, bet ir į tai, kad kai kurios didžiosios korporacijos (ne tik „Coca-Cola“) savo produkciją Lietuvoje parduoda gerokai didesnėmis kainomis nei kai kuriose kitose Europos valstybėse, – teigė „Norfos mažmenos“ valdybos pirmininkas Dainius Dundulis. – Kompetentingos valstybės institucijos galėtų pasiaiškinti, ar tokia didžiųjų tarptautinių bendrovių praktika mūsų šalyje nesikerta su pagrindiniais laisvos ir sąžiningos prekybos principais“, – sakė jis.

Šiuo metu šalyje veikia 144 „Norfos“ parduotuvės. 2018 m. bendrovė planuoja atidaryti 10 naujų prekybos centrų.

„Norfos mažmenos“ 2017 m. prekių ir paslaugų apyvarta siekė 550,482 mln. eurų su pridėtinės vertės mokesčiu (PVM) – 7,27 proc. daugiau negu 2016 m., kai bendrovės pardavimai sudarė 513,176 mln. eurų. Be PVM apyvarta išaugo 7,29 proc. – nuo 427,456 mln. iki 458,612 mln. eurų.

reklama